« Listopad 2020 »

Hrvatski olimpijski dan
Autor: Marina Arambašić, 10. 9. 2020.

Hrvatski olimpijski dan posvećen je datumu utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora te se obilježava 10. rujna. Opće je prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću. Ovaj dan, baš poput eTwining projekata “Živi zdravo” i “Me, myself & I” u koji su uključeni naši učenici, promiče olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja te su učiteljice sportske aktivnosti ovog dana odabrale kao početnu aktivnost na spomenutim projektima.

Obilježavanje ovog dana neizostavno je svake godine u PŠ Ivanovci. Iako su naši učenici zbog epidemioloških mjera obilježili ovaj dan samo u okviru svog razreda poveznica su im bile majica bijele boje koja u ovom danu predstavlja “zastavu prijateljstva“ i Unicefova utrka “Mliječna staza 2020”.

Ove godine 10.rujna nismo iskoristili za sportska natjecanja učenika i otkrivanja tko je u ovu godinu ušao najbrži i najspretniji, ove godine povodom Hrvatskog olimpijskog dana trčanjem i hodanjem učenici 2.,3. i 4.i razreda skupljali su kilometre mogućnosti za bolju budućnost djece s teškoćama u razvoju. Po prvi puta Unicef je organizirao virtualnu utrku “Mliječna staza” u kojoj se uz pomoć aplikacije skupljaju kilometri. Već nekoliko godina u našoj maloj zajednici sudjelujemo u volonterskim projektima te nas je ova aktivnost potaknula da s njom započnemo i aktivnosti na eTwinning projektu “Na putu dobrote”. Neka utrka “Mliječna staza” i vas potakne da s nama krenete na put dobrote i pomognete da svako dijete s teškoćama u Hrvatskoj dobije priliku ispuniti svoje potencijale.

Učiteljica Marina Arambašić