« Rujan 2020 »

Škola u šumi
Autor: Marina Arambašić, 20. 2. 2020.

Učenici 1.i razreda PŠ Ivanovci i učiteljica Marija Bulut Lukačević nastavljaju svoj projekt "Prijatelji šume". 19. 2. 2020.g. ponovno su imali terensku nastavu na svom omiljenom mjestu- šumi. Kroz šumu su ih vodili i učili njihovi dragi šumski učitelji, lovci Lovačkog društva "Jelen" iz Zelčina. Novo je što su ovoga puta s njima bili i njihovi prijatelji iz 1.d razreda OŠ Ivana Kukuljevića Belišće i njihova učiteljica Karmen Soldo. Oni su im projektni partneri u etwinning projektu "Memento prijateljstva", a priroda je najbolje mjesto za druženje i upoznavanje.

Šetali su šumom i upoznavali biljni i životinjski svijet, nosili su hranu i sol životinjama na hranilišta, a lovci su im ispričali kako životinje provode zimu te koje životinje žive u šumama našega kraja. Saznali su i koje životinje lovci smiju odstrijeliti, a koje ne. Kasnije su svoja znanja pokazali zajedničkim radom na plakatima. Lovci su im pripremili i pravi šumski ručak, pečene kobasice i slaninu na vatri. Poslije su se poigrali i izradili narukvice prijateljstva.

Ovo je bio nezaboravan dan  🌳🌳🌳🦊🦌🐗🐿️🦔🐇🐾

Učiteljica Marija Bulut Lukačević