« Rujan 2020 »

Trenutak za Australiju
Autor: Marina Arambašić, 17. 1. 2020.

Sve što se događa u svijetu, događa se svima nama. Ma kako daleko se činila Australija, teško da nekoga ne pogađaju vijesti o strašnim požarima te biljnom i životinjskom svijetu koji je nepopravljivo narušen. Iako mali, učenicima 1.b razreda naše škole poznate su informacije o nesreći koja je pogodila ovaj kontinent te su s učiteljicom posvetili jedan dan biljkama i životinjama Australije.

Donijeli su plišane igračke (koale, klokane, čudnovatog kljunaša), enciklopedije, fotografije, karte, slike i podatke o biljnim i životinjskim vrstama. Neke od njih su im bile poznate već i ranije, a za neke su prvi put čuli. Na satu likovne kulture slikali su vodenim bojama rajske ptice te pripremili malu izložbu u holu škole, gdje su izložili sve prikupljene materijale kako bi i drugi učenici imali priliku saznati nešto novo o ovom prekrasnom kontinentu, barem na slikama vidjeti neobične  biljne i životinjske vrste  te zastati i posvetiti im trenutak.

učiteljica 1.b Katarina Bulut Čolaković