« Travanj 2020 »

Eko kviz u sklopu projekta Zeleno Valpovo
Autor: Mirjana Janjić, 25. 10. 2019.

Svijet se danas suočava sa ozbiljnim problemom proizašlim iz onečišćenja za koje smo zaslužni skoro svi.

U našoj je školi 23. listopada održan kviz u sklopu gradskoga projekta Zeleno Valpovo. Sudjelovalo je 16  učenika od 5. do 8. razreda koji su bili podijeljeni u četiri ekipe. Najviše su znanja pokazale učenice ekipe Ekološki čistači: Iva Babok, Tina Miletić, Valentina Pujić i Marta Srnka.

Učenice su primile prigodne nagrade, a školi su u sklopu projekta donirani kemijski pribor i posuđe, ormar za čuvanje kemikalija te model (torzo) čovjeka.

Nesavjesno i neodgovorno ponašanje svakog pojedinca te velikih kompanija doveli su do globalnog zatopljenja i ostalih problema s kojima će se morati suočavati i generacije koje dolaze iza nas. Vrijeme je da se osvrnete oko sebe i razmislite što ste Vi dosada kao pojedinac napravili da bi pomogli očuvanju okoliša. Svjesnost problema prvi je korak! Ako niste sigurni kako početi s promjenama krenite s onim jednostavnijima i svaki ih dan nadograđujte. Neka odvajanje plastike, papira i stakla bude samo početak jedne lijepe priče.

Eko kviz je jedan od naših koraka za održiv razvoj  koje ćemo nadograđivati kroz naš život da se ne moramo i mi opravdavati budućim generacijama.

Budućnost je i u našim rukama!

Učiteljica Tanja Pavić