OBAVIJEST ZA KRAJ NASTAVNE GODINE
Autor: Ines Pepić, 5. 6. 2019.

Poštovani roditelji  i učenici,

obavještavam Vas da  nastavna 2018./2019. godina završava u petak 14. lipnja.  Učenici koji su upućeni na dopunski rad kreću s radom u srijedu 19. lipnja u 8:00 sati, kada će im biti pročitan raspored dopunskog rada.

Dopunski rad traje do četvrtka 27. lipnja. Učenicima PŠ Ivanovci koji su upućeni na dopunski rad će biti organiziran prijevoz do MŠ Ladimirevci. Upozoravam sve učenike koji su upućeni na dopunski rad da su isti obvezni pohađati i pridržavati se utvrđenog rasporeda. Eventualne izostanke moraju pravdati ispričnicom. Učenici koji ne  uspiju ispraviti ocjenu tijekom dopunskog rada upućuju se na popravni ispit, a koji će se održati u srijedu 21.  i četvrtak  22. kolovoza 2019. godine. Termin ispita dogovaraju s predmetnim učiteljem.

Svi razrednici su obvezni do petka (14.06.) pregledati ormariće učenika. Učenikova je obaveza pokazati ključ ormarića i zajedno s razrednikom napraviti pregled radi eventualnih oštećenja.  Učenici koji su izgubili ključ moraju platiti novu bravu u iznosu od 25 kuna ili nadoknaditi štetu, ukoliko je utvrđeno oštećenje ormarića. Trošak se mora nadoknaditi prije preuzimanja svjedodžbi. Učenici osmih razreda će nakon pregleda ormarića vratiti ključeve razrednicima.

Upozoravam učenike da moraju vratiti posuđene knjige iz školske knjižnice. Ako se knjige ne razduže učenik neće biti u mogućnosti preuzeti svoju svjedodžbu dok to ne učini. Eventualna oštećenja posuđene građe morat će se podmiriti prije preuzimanja svjedodžbe.

Učenici svih razreda po svjedodžbe dolaze u ponedjeljak  01. srpnja 2019. godine  prema sljedećem rasporedu:

LADIMIREVCI – razredna nastava u 9.00 sati, predmetna nastava u 9:30 sati

IVANOVCI –  svi razredi u  9:30 sati

HARKANOVCI – svi razredi u 9:00 sati

Učenici koji ne budu bili u mogućnosti preuzeti svoje svjedodžbe dogovorenog datuma, mogu to učiniti nekim drugim danom u  uredu pedagoga škole u MŠ Ladimirevci.

Obavještavam učenike osmih razreda da će izbor zanimanja za upis u srednje škole  putem web portala Upisi.hr biti moguć od 26.6.2019. godine, a zaključavanje konačnih odabira zanimanja bit će 10.07.2019. godine.  Podsjećam učenike osmih razreda da do tada izvrše sve svoje obaveze oko upisa i  kreiraju liste prioriteta prema svojim željama. Dana 10.07.2019. škola će isprintati prijavnice sa odabranim listama koje obavezno moraju potpisati roditelj i učenik. Prijavnice će se potpisivati  11.07.2019. godine  u vremenu od 8:30 do 13:00  i  12.07.2019. u vremenu od 8:00 do 10:30 sati u prostorijama matične škole Ladimirevci i prostorijama PŠ Ivanovci. RODITELJ I UČENIK MORAJU OBAVEZNO DOĆI POTPISATI PRIJAVNICU. POTPISIVANJE PRIJAVNICE JE OSNOVNI PREDUVJET UPISA U PRVI RAZRED SREDNJE ŠKOLE.

Podsjećam učenike, da ukoliko ostvaruju pravo na dodatne bodove, a koji su propisani elementima i kriterijima za upis u srednju školu, da potrebne dokumente donesu razrednicima najkasnije do 26.06.2019., tako  da iste razrednici mogu unijeti u sustav.

Obavještavam roditelje žele ispisati dijete s izborne nastave da to učine do 30.06.2019. godine u uredu tajnika škole ili pedagoga škole. Ispis nakon toga datuma neće biti moguć.

Obavještavam Vas da  od naredne školske 2019./2020. godine ulazimo u reformu obrazovanja pod nazivom „Škola za život“  i prema njoj učenici 1., 5. i 7. razreda radit će prema drugačijem nastavnom planu i programu i novim udžbenicima. Učenici prvog i petog razreda iz svih nastavnih programa, a učenici sedmog razreda samo iz predmeta Kemije, Biologije i Fizike. Učenici 2., 3., 4., 6., 7. (iz ostalih nastavnih predmeta) i 8. razreda prema postojećim planovima i programima i udžbenicima iz 2014. godine.

Prema Zakonu o udžbenicima glavne udžbenike za sve predmete  redovne i izborne nastave (1.- 8. razreda) financira Republika Hrvatska. Učenike će prvog dana škole udžbenici dočekati u razredima i biti će im podijeljeni. Obavještavam kako će udžbenici biti vlasništvo škole koje učenici dobivaju na korištenje, a na prvom roditeljskom sastanku u školskoj 2019./2020. godini roditeljima će biti pročitan naputak o zaduženju i vraćanju danih udžbenika.

Ostale dodatne materijali (radne bilježnice, vježbenice, kutija za tehničku kulturu, likovna mapa, pribor za likovni, atlasi . . .) i dalje financiraju roditelji.

Osnovna škola Ladimirevci će na svojim web stranicama postaviti popis dodatnog materijala za sve razrede koje će roditelji nabavljati putem knjižara ili web trgovina.

Za eventualne nejasnoće možete se obratiti osobnim dolaskom u školu ili pozivom na broj 031/ 671 – 517.

O svim potrebnim informacijama obavještavat ćemo Vas pravovremeno putem školske web stranice.

O početku školske 2019./2020. godine bit ćete obaviješteni putem web stranice i obavijesti na ulaznim vratima Škole.

Svim učenicima i roditeljima želim sretne i ugodne ljetne praznike!

Damir Jakopiček, dipl. učit.