Ispis statistike od 25. 3. 2021.

« Siječanj 2022 »

Što radi edukacijski rehabilitator?

U školi, kod liječnika i na nekim drugim mjestima susrećeš se s ljudima kojima uz ime stoje riječi poput psiholog, pedagog, psihijatar. Sigurno si se pitao tko su ti ljudi? Oni su stručnjaci u području humanizma, tj. završili su fakultet kako bi se bavili ljudima.

Jedan je od njih i edukacijski rehabilitator. U letku pročitaj čime se on bavi.

Ana-Marija Leko, edukacijski rehabilitator

SAVJETI ZA RODITELJE ZA VRIJEME NASTAVE NA DALJINU
Ana-Marija Leko / datum: 20. 1. 2022. 11:25

Poštovani roditelji,

pandemija bolesti COVID-19 gotovo dvije godine prisiljava nas na promjene u različitim životnim područjima pa tako i načinu održavanja nastave. Iako nitko u početku epidemije nije bio spreman za to, nastava na daljinu postala je dio svakodnevnice. Učitelji intenzivno uče o korištenju novih digitalnih alata, učenici se suočavaju s raznim izazovima nastave na daljinu, kao što je, na primjer, izostanak neposrednog kontakta s ostalim učenicima i učiteljima. Kao roditelji se, vjerujem suočavate s pitanjima poput onoga kako pomoći djetetu organizirati školske obveze ili kako mu potaknuti motivaciju za učenjem. Stručna služba je spremna pružiti vam potrebnu podršku te nam se slobodno obratite.

U nastavku možete pročitati nekoliko smjernica za rad s učenicima za vrijeme nastave na daljinu. Smjernice vam mogu koristiti u osiguravanju poticajne okoline kod kuće za vrijeme nastave na daljinu.

Naposljetku, ne zaboravite da je uključenost u obrazovanje vaše djece važna tijekom nastave na daljinu, ali i klasičnog oblika nastave.

Ana-Marija Leko, edukacijski rehabilitator

[OPŠIRNIJE]