« Kolovoz 2017 »

OŠ Ladimirevci

Krajem osamdesetih i početkom devedesetih godina dvadesetog stoljeća ruši se stara školska zgrada i na njenom mjestu započinje izgradnja nove moderne školske zgrade , koja je velikim dijelom izgrađena trudom i požrtvovnošću tadašnje Skupštine mjesne zajednice i samih mještana. Nova se školska zgrada sa pet učionica, zbornicom, administrativnim prostorom i knjižnicom svečano je otvorena 13. rujna,1992. godine. Osnovno školstvo u Ladimirevcima ponovo postaje osmogodišnje, ali u sastavu Osnovne škole u Bizovcu, da bi se škola novom preraspodjelom mreža škola u potpunosti odvojila, postala matična OŠ s područnim odjelima u mjestima Ivanovcima i Harkanovcima. Dolazak djece iz spomenutih mjesta, i mjesta Marjančaci i Zelčin,  kao i školovanje većeg broja djece iz SOS - Dječjeg sela Ladimirevci, dovodi do povećanja broja razrednih odjela tako da škola više nije bila u stanju zadovoljiti svojim kapacitetom. Zbog toga je, zahvaljujući mnogobrojnim donatorima, tijekom 1995. godine organizacija SOS-Kinderdorf International financirala radove na proširenju škole sa još četiri učionice. Nedugo nakon toga izgrađena je i nova športsko-nastavna dvorana od 900 m2 u blizini škole (dovršena 25. srpnja 1996.). Tijekom 2004. godine između školske zgrade i športske dvorane izgrađen je hodnik, tako da učenici odlaskom na tjelesni više ne moraju izlaziti izvan školske zgrade.Osnovna škola Ladimirevci osim u odgojno-obrazovnom radu danas je važan sudionik i u svim kulturnim i društvenim manifestacijama u mjestu. U prostoru škole održavaju se mnogobrojne priredbe, izložbe, koncerne večeri i manifestacije (npr. Ladimirevački divani, Memorijal Fabijana Šovagovića, nastupi KUD-a Šokadija i sl.). U školi uspješno djeluje, između ostalog, tamburaška sekcija te Sportski školski klub „Šokac“ čiji je nogometni tim 2005. godine bio prvak Hrvatske u malom nogometu za OŠ.
Početkom svake školske godine u školi se održava slikarska kolonija u kojoj nastala djela umjetnici doniraju školi i na taj način oplemenjuju njen interijer. Već tradicionalno u pokladne dane škola organizira veliki maskenbal u kome osim učenika i djelatnika škole sudjeluje i velik broj mještana Ladimirevca.

Ladimirevci.doc