« Srpanj 2024 »

UBACI KUNICE ZA SRETNIJE NJUŠKICE
Autor: Marina Arambašić, 23. 11. 2021.

Akciju “Ubaci kunice za sretnije njuškice” uspješno smo priveli kraju, a to se vidi i na licima naših učenika. Oni su ime svih nas iz razredne nastave Područne škole Ivanovci u subotu 27.11. 2021. posjetili sklonište za životinje Pobjeda u Osijeku i uručili donaciju hrane za četveronožne stanovnike azila. Skupilo se nešto i zdjelica, povodac, plahti i deka koji su potrebni stanovnicima azila za hladnije dane.

Naime, tijekom listopada i dijela studenog, trajala je humanitarna akcija kojom smo štedjeli kunice namijenjene napuštenim životinjama. Skupljenim kunicama smo kupili 80 kilograma hrane koju smo donirati njuškicama iz azila Pobjeda u Osijeku. Sve to s razlogom da učenike poučimo odgovornom i humanom odnosu prema životinjama. Učenici su imali priliku podružiti se s volonterima azila, ali i prošetati čupavce do Drave. Svoja zanimljiva iskustva podijelili su sa ostalim učenicima škole i na taj način ih potaknuti na razmišljanje kako svojim malim doprinosom mogu pridonijeti promjenama u društvu. Aktivnost je realizirana u okviru eTwinning projekata Volontiraj – doniraj – educiraj i Živimo zeleno u kojima sudjeluju učenici 1., 3. i 4. razreda PŠ Ivanovci.

Učiteljice razredne nastave PŠ Ivanovci

Ljiljana Marinjak, Marija Bulut Lukačević, Marina Arambašić

UBACI KUNICE ZA SRETNIJE NJUŠKICE
Autor: Marina Arambašić, 23. 11. 2021.

Učiteljice razredne nastave PŠ Ivanovci

Ljiljana Marinjak, Marija Bulut Lukačević, Marina Arambašić

Zasadi stablo, ne budi panj!

Učenici i učitelji OŠ Ladimirevci uključili su se u tjedan kolektivne sadnje drveća pod nazivom "Zasadi stablo, ne budi panj!".

Provedene aktivnosti dio su dva međunarodna eTwinning projekta Zasadi svoje drvo života i Živimo zeleno.

Učenici će o zasađenim stablima brinuti i stjecati navike odgovornog ponašanja prema okolišu.