« Srpanj 2024 »

Dječji tjedan
Autor: Marina Arambašić, 11. 10. 2021.

Dječji tjedan tradicionalna je aktivnost posvećena djeci koja se obilježava od 1953. godine, održava u prvom punom tjednu listopada i traje sedam dana.

Svake godine različitim aktivnostima želimo djeci u okviru Dječjeg tjedna skrenuti pozornost prema ostvarivanju njihovih prava. Kako bismo to ostvarili organiziramo i provodimo različite igre i raznolike stvaralačke aktivnosti.

Moto ovogodišnjeg Dječjeg tjedna bio je 🧡Ljubav djeci prije svega!🧡 koji smo ostvarili i kroz nekoliko eTwinning projekata. Učenici 1., 3. i 4. razreda PŠ Ivanovci partneri su u eTwinning projektima Dan ružičastih majica 2022., Memento prijateljstva i Vrtuljak prijateljstva koji su, poput Dječjeg tjedna, usmjereni na unapređivanje socio-emocionalnog razvoja djece kroz prepoznavanje vlastitih osjećaja te stvaranje uvjeta za zajedničke aktivnosti i suradnju.

Osim kroz eTwinning projekte, suradnju smo ostvarili i s Društvom „Naša djeca” Grada Valpova te se uključili u njihovu aktivnost „Dječji tjedan 2021. Međunarodna godina Voća i povrća”. Svojim likovnim radovima s temom voća i povrća uključili smo se u kreiranje njihove izložbe i na taj način utjecali na povećanje svijesti naših učenika o nutritivnoj i zdravstvenoj dobrobiti voća i povrća i njihovom doprinosu uravnoteženoj i zdravijoj prehrani i životnom stilu.

Učenici prvog razreda po prvi puta su obilježili Dječji tjedan. Osim u temi o dječjim pravima i voću i povrću, posebnu pozornost posvetili su, onome što im je najdraže, igri.

Ovako je Dječji tjedan izgledao u 1.i razredu:

Treći razred govorio je i promišljao o tome kako vidi sebe i na koji način može pomoći u zaštiti drugih. Započeli su s humanitarnom akcijom povodom Međunarodnog dana životinja. Svoje aktivnosti nastavili su crtanjem kredama ispred škole i izradi radova za izložbu o voću i povrću. Dječji tjedan završili su Dječjim sajmom – omiljenom aktivnošću.

Dječji tjedan u 3. i razredu:

Učenici četvrtog razreda već su jako dobro upoznati s pravima djece, volontiranjem, tolerancijom i pružanju potpore kako bi svi ostvarili svoja prava. Osim rada na spomenutoj temi i oni su svojim likovnim radovima uljepšali izložbu Društva „Naša djeca” Grada Valpova, crtali na prostoru ispred škole i uživali u Dječjem sajmu.

Sajam učenika 4. razreda: https://www.youtube.com/watch?v=FikzZ-aolwM

Učiteljice Marija Bulut Lukačević, Ljiljana Marinjak i Marina Arambašić

Dječji tjedan
Autor: Marina Arambašić, 11. 10. 2021.

Ovako je Dječji tjedan izgledao u 1.i razredu:

Dječji tjedan u 3. i razredu:

Sajam učenika 4. razreda: https://www.youtube.com/watch?v=FikzZ-aolwM

Učiteljice Marija Bulut Lukačević, Ljiljana Marinjak i Marina Arambašić

Zasadi stablo, ne budi panj!

Učenici i učitelji OŠ Ladimirevci uključili su se u tjedan kolektivne sadnje drveća pod nazivom "Zasadi stablo, ne budi panj!".

Provedene aktivnosti dio su dva međunarodna eTwinning projekta Zasadi svoje drvo života i Živimo zeleno.

Učenici će o zasađenim stablima brinuti i stjecati navike odgovornog ponašanja prema okolišu.