« Srpanj 2024 »

Alphabet of the living world
Autor: Marina Arambašić, 11. 6. 2021.

Kraj je nastavne godine, a time i vrijeme evaluacije i diseminacije projektnih aktivnosti. Jedan od omiljenih eTwinning projekata učenika 3. i 4. razreda bio je Alphabet of the living world koji su učenici uspješno priveli kraju pod mentorstvom svojih učiteljica Ljiljane Marinjak i Marine Arambašić.

Aktivnosti projekta provedene su s ciljem upoznavanja osnovnih karakteristika biljaka i životinja iz okruženja te uočavanje njihovih osobina, izgleda, staništa, prehrane i načina život. Učenički rad na projektu pridonio je povećanju svijesti o značaju zdravlja biljaka u postizanju ciljeva održivog razvoja.

Projekt Alphabet of the living world aktivan je drugu godinu za redom i to pod vodstvom Biljane Popović iz Republike Srbije s kojom smo ostvarili iznimnu suradnju i novo prijateljstvo. Učenici naše škole i OŠ “Knez Sima Marković” Barajevo zajedničkim snagama izradili su tri suradničke koje su rezultat sustavnog proučavanja biljnog i životinjskog svijeta.

Svjesni važnosti biljaka i životinja te činjenice kako naš život ne bi bio moguć bez njih upustili smo se u avanturu njihovog upoznavanja. Učenici su kroz ovaj projekt proširili svoja znanja o biljnom i životinjskom svijetu.

S veseljem smo izrađivali naše radove, prezentirali projektnim partnerima i s oduševljenjem ih listali u suradničkim knjigama.

Ljiljana Marinjak i Marina Arambašić

Rezultate našeg rada i suradnje pogledajte u nastavku

Naša abeceda živog svijeta

Alphabet of the living world
Autor: Marina Arambašić, 11. 6. 2021.

Ljiljana Marinjak i Marina Arambašić

Rezultate našeg rada i suradnje pogledajte u nastavku

Naša abeceda živog svijeta

Zasadi stablo, ne budi panj!

Učenici i učitelji OŠ Ladimirevci uključili su se u tjedan kolektivne sadnje drveća pod nazivom "Zasadi stablo, ne budi panj!".

Provedene aktivnosti dio su dva međunarodna eTwinning projekta Zasadi svoje drvo života i Živimo zeleno.

Učenici će o zasađenim stablima brinuti i stjecati navike odgovornog ponašanja prema okolišu.