« Srpanj 2024 »

U SVIJETU LIKOVNIH UMJETNIKA
Autor: Marina Arambašić, 7. 6. 2021.

Na samom smo kraju nastavne godine i vrijeme je kada razgovaramo o tome što smo sve radili u proteklom vremenu. Učenici 2., 3. i 4. razreda PŠ Ivanovci, vrijedno su radili na svojim eTwinning projektima, a jedan od njih je međunarodni projekt posvećen likovnim umjetnicima pod nazivom U svijetu likovnih umjetnika. Ovo je treća godina za redom provođenja projekta autorica Sandre Vuk i Nevenke Dimač. U projekt je uključeno  preko 300 škola i odgojnih ustanova iz Bosne i Hercegovine, Grčke, Italije, Malte, Poljske, Sjeverne Makedonije, Slovenije, Srbije, Turske i Hrvatske.

Cilj projekta je upoznati učenike s najvećim djelima likovnih umjetnika,  stvoriti uvjete za stvaralački razvoj djece, razvoj umjetničkih i kreativnih sposobnosti u nerazdvojivom jedinstvu s odgojem duhovnih i moralnih osobina. Razvijati inicijativu, samopouzdanje i sposobnosti kreativnog izražavanja. Jedan od važnijih ciljeva je razviti cjelokupnu osobu koja je sposobna razmišljati, maštati, ostvarivati svoje kreativne vizije, te kritički promišljati o svojim i tuđim likovnim ostvarenjima.

Suradnja između projektnih partnera se odvijala preko istoimene FB grupe i Twinspace platforme gdje su se mogla vidjeti učenička uspješna ostvarenja. Iz projekta su proizašli mnogi dječji likovni radovi prema uzoru na svjetske ( Vincent van Gogh, Piet Mondrian, Andy Warhol, Paul Cezzane, Picaso,.) i hrvatske umjetnike (Mirna Sišul, Stjepko Mamić, Julije Knifer, Tihomora Marinkovića, Zvonimira Lončarića, Ivan Rabuzin…).

Učenici su kroz projekt upoznali mnoge slavne likovne umjetnike, njihov život te slikarski rukopis koji ih je obilježio. Neke od njih smo potakli na razmišljanje o tome kako postati likovni umjetnik. Učenicima su se projektne aktivnosti u potpunosti svidjele, što dokazuje i pozitivna evaluacija.

Ljiljana Marinjak, Marija Bulut Lukačević i Marina Arambašić

U nastavku možete vidjeti radove učenika 2., 3., i 4. razreda nastale na projektu.

U SVIJETU LIKOVNIH UMJETNIKA
Autor: Marina Arambašić, 7. 6. 2021.

Ljiljana Marinjak, Marija Bulut Lukačević i Marina Arambašić

Zasadi stablo, ne budi panj!

Učenici i učitelji OŠ Ladimirevci uključili su se u tjedan kolektivne sadnje drveća pod nazivom "Zasadi stablo, ne budi panj!".

Provedene aktivnosti dio su dva međunarodna eTwinning projekta Zasadi svoje drvo života i Živimo zeleno.

Učenici će o zasađenim stablima brinuti i stjecati navike odgovornog ponašanja prema okolišu.