« Srpanj 2024 »

SVJETSKI DAN KAZALIŠTA ZA DJECU I MLADE
Autor: Marina Arambašić, 25. 3. 2021.

Svjetski dan kazališta za djecu i mlade  svake se godine obilježava 20.ožujka. Već dulje vrijeme kazališne dvorane su prazne zbog pandemije izazvane COVID 19, zbog toga smo odlučili dašak kazališne umjetnosti unijeti u naše učionice. Stoga su se ove školske godine 3. i 4. razred PŠ Ivanovci  zajedno sa svojim učiteljicama Ljiljanom Marinjak i Marinom Arambašić, uključili u međunarodni  eTwinning projekt Kraljevi i kraljice drame kojeg su osmislile i pokrenule Antonija Katić i Ivana Dragšić. U projekt je uključeno preko 60 škola iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Turske i Hrvatske. Ovim projektom učenici su se tijekom godine stvaralački  izražavali prema vlastitim interesima, razvijali svoje osobne potencijale, kritičko razmišljali, razvijali empatiju i samopouzdanje.

Realizacijom projektnih aktivnosti, učenici su imali priliku pripremati i izvoditi igrokaze, dramatizirati tekstove i stvarati vlastite maštovite i spontane improvizacije. Kroz stvaralačke aktivnosti učenici su također isprobali  različite načine izrade lutaka, glumili i pripovijedali, rukovali lutkom a potom je oživjeli pokretom, zvukom i pjesmom. Jednostavnim dramskim igrama izražavali su vlastite osjećaje kroz lutku. Osim lutkom, učenici su također istraživali i druge različite načine dramske izvedbe kao i izradu scenografije.

Tijekom projekta nastale su izvrsne dramske izvedbe koje smo pokazali svojim projektnim partnerima na zajedničkoj Twinspace platformi, ali i u obliku videokonferencija koje smo organizirali, gdje su učenici izvodili svoje kratke  predstave jedni drugima. Suradnja s projektnim partnerima ostvarena je i razmjenom lutaka koje smo tijekom godine izradili.

Rad na projektu se učenicima posebno svidio što dokazuje i pozitivna evaluacija. Učenici su dramskim izrazom iskazivali svoj osobni potencijal te kroz mogućnost transformacije likova ispoljavali svu svoju kreativnost, znatiželju , maštu i originalnost u rješavanju problema.

Ljiljana Marinjak i Marina Arambašić

U nastavku možete vidjeti radove učenika nastale na projektu.

SVJETSKI DAN KAZALIŠTA ZA DJECU I MLADE
Autor: Marina Arambašić, 25. 3. 2021.

Ljiljana Marinjak i Marina Arambašić

U nastavku možete vidjeti radove učenika nastale na projektu.

Zasadi stablo, ne budi panj!

Učenici i učitelji OŠ Ladimirevci uključili su se u tjedan kolektivne sadnje drveća pod nazivom "Zasadi stablo, ne budi panj!".

Provedene aktivnosti dio su dva međunarodna eTwinning projekta Zasadi svoje drvo života i Živimo zeleno.

Učenici će o zasađenim stablima brinuti i stjecati navike odgovornog ponašanja prema okolišu.