« Srpanj 2024 »

PRIJATELJSTVO KOJE TRAJE
Autor: Marina Arambašić, 11. 5. 2022.

Već treću godinu za redom sudjelujemo u eTwinning projektu Memento prijateljstva. To  je projekt koji kroz niz aktivnosti s učenicima razvija kompetencije Građanskoga odgoja i obrazovanja. Kroz aktivnosti projekta nastojimo kod učenika razvijati socijalne vještine, prihvatljivo ponašanje, samostalnost, samopouzdanje, međusobno uvažavanje kroz pridržavanje zajedničkih dogovorenih pravila.

Ovaj projekt nam je posebno prirastao srcu jer smo upoznali divne prijatelje iz OŠ Ivana Kukuljevića Belišće, točnije 3. d razred i učiteljicu Karmen Soldo.

Tijekom ove 3 godine različitim zajedničkim aktivnostima jačali smo i razvijali naše prijateljstvo. Ove godine su nas naši prijatelji pozvali na planinarski izlet BELIŠĆANSKI PODRAVSKI PJEŠAČKI PUT. Pozivu smo se rado odazvali te smo 9. travnja 2022., zajedno s roditeljima i našim prijateljima upoznali ovu planinarsku rutu. Iako smo propješačili čak 10 kilometara, ovaj planinarski izlet kroz divnu prirodu uz obalu rijeke Drave nas je oduševio.

Hodali smo, pričali i družili se. Planinari su nam na Citadeli pripremili i okrjepu te priznanje za sudjelovanje. Ovo je doista prijateljsko druženje za pamćenje.

Marija Bulut Lukačević

PRIJATELJSTVO KOJE TRAJE
Autor: Marina Arambašić, 11. 5. 2022.

Marija Bulut Lukačević

Zasadi stablo, ne budi panj!

Učenici i učitelji OŠ Ladimirevci uključili su se u tjedan kolektivne sadnje drveća pod nazivom "Zasadi stablo, ne budi panj!".

Provedene aktivnosti dio su dva međunarodna eTwinning projekta Zasadi svoje drvo života i Živimo zeleno.

Učenici će o zasađenim stablima brinuti i stjecati navike odgovornog ponašanja prema okolišu.