Promocija slikovnice učenice Lane Pavošević
Autor: Marina Arambašić, 25. 10. 2020.

U petak 23. listopada 2020.g., u okviru Mjeseca knjige, Gradska knjižnica i čitaonica Valpovo bila je domaćin promocije slikovnice naše učenice Lane Pavošević.

Lana je učenica 6. razreda PŠ Ivanovci, a slikovnicu je napisala i ilustrirala kada je bila 4. razred, pod mentorstvom učiteljice Marije Bulut Lukačević. Lanina slikovnica „Prva rođendanska torta“ 2019. godine osvojila je 3. mjesto na državnom natječaju za učenike osnovnih škola “Moja prva knjiga” Udruge Kalibra iz Karlovca. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče. Ovu slikovnicu prepoznao je Grad Valpovo kao odličan primjer dječjeg stvaralaštva te je odlučeno da će slikovnicu tiskati.

Na promociji koja je održana u okviru Mjeseca knjige o ovoj slikovnici govorili su: Sandra Miljački Andrić, prof.hrv. jezika i književnosti i dipl. knjižničar, knjižničarka OŠ Ladimirevci Ivana Kuna, učiteljica Marija Bulut Lukačević i sama autorica Lana Pavošević.

Lana je nazočnima ispričala koji školski događaj ju je potaknuo da napiše i ilustrira ovu slikovnicu te koliko vremena i truda je potrebno da se napravi slikovnica. Nazočni su uživali u ovoj emotivnoj priči koja je prikazana očima djevojčice. Ana Brajnović, zamjenica gradonačelnika, čestitala je Lani i uručila joj nagradu u ime Grada Valpova. Istaknula je da se nada da će ova slikovnica potaknuli i ostalu djecu s područja Valpovštine da se okušaju u ovakvom kreativnom radu.

Slikovnicu će svi zainteresirani moći posuditi u Gradskoj knjižnici i čitaonici Valpovo te u školskoj knjižnici OŠ Ladimirevci.

Marija Bulut Lukačević