Dani kruha u OŠ Ladimirevci
Autor: Dario Krenek, 10. 10. 2012.

Dani kruha

Dana 10.10.2012. u našoj Osnovnoj školi Ladimirevci održani i obilježeni su na jedan lijep način Dani kruha. Sve se održalo poslije trećeg sata holu škole, tijekom velikog odmora.

slike u Foto-galeriji!

Na našu sreću, a vjerujem i na sreću nastavnika, treći i četvrti sat su nam bili skraćeni. Iako smo se tome veselili, veselili smo se i zajedničkom blagovanju peciva koje smo donijeli u školu. Prije blagovanja učenice Tina Šakić i Ana Perak te učenici Mate Šakić i Branimir Vranjković su pročitali jedan mali program koji je priredio vjeroučitelj Dominik Đurkić. U programu su se čitali neki dijelovi iz Biblije, jedna anegdota te zanimljivosti o kruhu. Nakon kratkog programa, riječ je preuzeo velečasni Franjo Bodonji koji nam je uručio neke lijepe misli i poruke. Velečasni je posvetio našu hranu, a zatim su svi učenici otišli po jogurt te su "navalili na peciva". Tzv. napad na peciva ja bih nazvala: „Zgrabi što možeš.“ Ovakav način obilježavanja Dana kruha se meni svidio jer nije bilo razlika među nama i nitko nije gledao tko je što donio. Sve je bilo jedno. Ovi dani kruha će mi ostati u posebnom sjećanju jer su mi ovo bili posljednji Dani kruha u osnovnoj školi.

Ana Perak 8.a