Donacija Hrvatskog instituta za povijest
Autor: Ines Pepić, 16. 10. 2018.

Povjesničar i čest suradnik naše škole, Dinko Župan, dr.sc.,  posjetio je Osnovnu školu Ladimirevci te poklonio knjige školskoj knjižnici.

Naime, podružnica Hrvatskog instituta za povijest iz Slavonskog Broda donirala je 20 svojih izdanja knjižnici OŠ Ladimirevci. To su stručne knjige koje se bave poviješću Slavonije od srednjeg vijeka do 20. stoljeća. Među doniranim se naslovima nalaze vrhunski istraživački radovi kao što su Potonuli svijet - Rasprave o slavonskom i srijemskom srednjovjekovlju autora Stanka Andrića, Plemićki rod Borić bana autorice Marije Karbić, Požeški sandžak i osmanska Slavonija Fazilete Hafizović, Poljska i Poljaci u životu J. J. Strossmayera autora Piotra Žureka, Seljačka sloga u Slavoniji, Srijemu i Baranji (1925-1941) autorice Suzane Leček, Slavonski pučki proroci i sveci Žarka Španičeka, Stradanja svećenika Đakovačke i Srijemske biskupije 1944.-1960. autora Miroslava Akmadže i Slađane Josipović Batorek, Rasprave o izgradnj moderne hrvatske nacije – nacija i nacionalni identitet Petra Korunića te memoare uvaženog hrvatskog učitelja i pedagoga Mijata Stojanovića Sgode i nesgode moga života koje je za objavljivanje priredio Dinko Župan. Osim knjiga koje je donio u ime Instituta, Dinko Župan je donirao tridesetak knjiga i stručnih časopisa iz vlastite biblioteke. U ime škole je na donaciji zahvalio ravnatelj Damir Jakopiček.

Dinko Župan, Ivana Kuna