TABLETI ZA UČENIKE 4.a RAZREDA OŠ LADIMIREVCI
Autor: Ines Pepić, 11. 9. 2018.

Primjenom informacijsko-komunikacijske tehnologije u nastavi učitelj može stvoriti okolinu suradničkog učenja pogodnu za razvoj kreativnosti.

Kako bismo ostvarili nastavne sate potpomognute suvremenom informacijskom tehnologijom,  moji su učenici prošle nastavne godine jednom tjedno, obično petkom, smjeli donositi svoje mobitele. Na samom početku smo naišli na probleme budući da nisu svi učenici imali svoje mobitele, neki nisu imali dozvoljen pristup internetu te sam odlučila tražiti donaciju tableta za svoje učenike. Nakon dvadesetak poslanih zamolbi na raznorazne adrese, što većih što manjih tvrtki, tvrtka OS Metal iz Ladimirevaca je pozitivno odreagirala na moju zamolbu te je donirala jedanaest tableta za potrebe nastave. Vjerujem kako će ova donacija otvoriti put za stjecanje novih znanja i vještina te razvijati istraživačku nastavu. Ovim putem se, u ime škole i u ime mojih učenika te u svoje osobno ime zahvaljujem spomenutoj tvrtki i gospodinu Dariju Katiću koji su prepoznali važnost i potrebu modernizacije nastave.

Sonja Strugačevac, mag.prim.educ.