POZIV NA 4. PLESNU SMOTRU “VESELI RITAM POKRETA”
Autor: Ines Pepić, 28. 3. 2018.

Mažoretkinje grada Valpova u suradnji s Osnovnom školom Ladimirevci i Društvom „Naša djeca“ Valpovo organiziraju 4. Amatersku plesnu smotru „Veseli ritam pokreta“ i smotru likovnih radova povodom Međunarodnog dana plesa.

Događanje će obuhvatiti izvedbu plesnih točki u kategorijama mažoret plesa, kreativnog plesa i „duet dance“. Na smotri mogu sudjelovati  plesači iz dječjih vrtića, osnovnih i srednjih škola pa sve do onih koji iza sebe imaju čitav niz godina rada i bezbroj plesnih koraka. Revijalnog je karaktera s ciljem isticanja plesa kao umjetničkog izričaja i razvoja motoričkih funkcija te kondicije, kreativnost i sklada pokreta.

Planirano vrijeme održavanja Smotre je 28. travnja 2018. s početkom u 11 sati u Gradskoj športskoj dvorani u Valpovu,  Dr. Franje Tuđmana 4.

Prijave za sudjelovanje na plesnoj smotri primaju se do 16.travnja.2018. na  e-mail mirela.skelac@gmail.com.

U okviru plesne smotre organizira se i likovni natječaj „Veseli ritam pokreta“ koji ima za cilj afirmirati dječje likovno stvaralaštvo kroz korelaciju likovne i plesne kulture  na način da djeca svojim likovnim radovima istaknu važnost i skladnost plesnog izričaja. Zadani likovni motiv je  moguće ostvariti likovnim tehnikama po izboru, na formatu A4. Radove poslati najkasnije do 16. travnja. 2018. godine na adresu:

ZA LIKOVNI NATJEČAJ „VESELI RITAM POKRETA“ ( Ljiljana Marinjak),  OŠ LADIMIREVCI, PŠ IVANOVCI, Petra Preradovića 55, 31 227 Zelčin

Izložba pristiglih učeničkih radova bit će postavljena u Gradskoj športskoj dvorani u Valpovu, a podjela nagrada bit će za vrijeme održavanja 4. plesne smotre „Veseli ritam pokreta“. Sve dodatne informacije mogu se dobiti na e-mail ljiljana.marinjak@gmail.com .