Svečano otvorenje nove kuhinje i knjižnice u OŠ Ladimirevci
Autor: Ines Pepić, 31. 1. 2018.

U petak, 26. siječnja 2018. godine svečano je otvoren dograđeni dio Osnovne škole Ladimirevci kojim je škola dobila novu kuhinju s blagovaonicom i knjižnicu s čitaonicom.

Uz djelatnike Škole, roditelje, učenike i mještane Ladimirevaca, svečanosti su prisustvovali uvaženi gosti koji su na različite načine podržali ovaj projekt: župan Osječko baranjske-županije, gospodin Ivan Anušić, dožupan i predsjednik Vijeća mjesnog odbora Ladimirevci, gospodin Goran Ivanović, gradonačelnik Grada Valpova, gospodin Matko Šutalo i dogradonačelnica gospođa Ana Brajnović, gospođa Sandra Filipović, v.d. pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu OBŽ  sa suradnicima, gospodin Dejan Pisačić, predsjednik gradskog vijeća Grada Valpova, velečasni Franjo Bodonji, župnik Župe Ladimirevci, članovi Vijeća mjesnog odbora Ladimirevci, ravnatelji osnovnih škola: Valpovo, Belišće, Bizovac, Viljevo, Darda, Zmajevac te Srednje škole Valpovo, ravnatelj SOS Dječjeg sela Ladimirevci gosp. Zoran Relić, članovi Školskog odbora OŠ Ladimirevci, Projektantski biro Raster d.o.o. Valpovo, Građevinska tvrtka Zuber d.o.o. iz Višnjevca, g. Duje Vučemilović- Peruča d. o. o. Osijek.

Ravnatelj OŠ Ladimirevci, gospodin Damir Jakopiček, pozdravio je prisutne i izrazio veliko zadovoljstvo odrađenim poslom dogradnje Škole te zahvalio Osječko-baranjskoj županiji i Upravnom odijelu za prosvjetu, sport, kulturu i tehničku kulturu koji su ovaj izrazito važan projekt od samog početka podupirali i u potpunosti financirali u konačnom iznosu od  1.602,986, 00 kuna.  Istaknuo je da su se završenom dogradnjom nove kuhinje i blagovaonice u MŠ Ladimirevci  stekli uvjeti da se prehrana učenika podigne na višu i kvalitetniju razinu, a u projekt Osječko - baranjske županije „Školski obrok za sve“  trenutno je uključen 281 učenik naše škole, od njih 283. Izgradnjom nove knjižnice i čitaonice škola je dobila kvalitetniji prostor za obavljanje knjižnične djelatnosti (knjižnica se do sada nalazila u neadekvatnom prostoru bivše garderobe). Nadalje je ravnatelj izrazio nadu da se knjižnica u dogledno vrijeme opremi dovoljnom količinom najrazličitije literature i knjižne građe kako bi se otvorila svim mještanima Ladimirevaca i pretvorila u školsko-mjesnu knjižnicu. Zahvalio je ravnatelj na dosadašnjim donacijama od pojedinaca i ustanova, a donacije za knjižnicu stigle su i od Udruge za kreativni razvoj i informiranje Valpovština info, donaciju je uručila gospođa Ana Vazdar, a djelatnice Gradske knjižnice Valpovo također su najavile podršku u vidu knjižnične građe.

Učitelji i učenici su pripremili raznolik umjetnički program, a razredna je nastava i odjeli za djecu s posebnim potrebama zajedničkim kreativnim radom stvorila slikovnicu „Božićna priča“ koju će korisnici naše knjižnice također moći posuditi. Uzvanici su obišli novoizgrađeni dio škole i nastavili druženje na svečanom ručku upriličenom u novoj blagovaonici.