Izlet u Vukovar i Ilok
Autor: Dario Krenek, 21. 5. 2012.

Dana 18. svibnja 2012. godine, učenici od 1. do 4. razreda  Područne škole Ivanovci i Harkanovci išli su na cjelodnevni izlet u Vukovar i Ilok.

Više slika u Foto-galeriji!

Polazak je bio u ranim jutarnjim satima prema Vukovaru, gdje smo upoznali ratnu priču grada heroja koja počinje u današnjem Muzeju ratne bolnice, mjesta koji je svjedočio o nevjerojatnim strahotama rata. Kraće smo se zadržali na Memorijalnom groblju. Zatim smo krenuli prema Iloku, slikovitom gradiću smještenom na obalama Dunava. Šetali smo se uz srednjevjekovne zidine, te obišli dvorac Odescalchi, u kojem je smješten muzej grada Iloka i crkvu Sv. Ivana Kapistrana. U hotelu Dunav smo ručali i počastili se sladoledom. Tu smo mogli uživati u prekrasnom pogledu na Dunav. Posjetili smo Spomen dom smještenog u jednom od hangara. Potom smo se uputili prema Ovčari, najvećoj masovnoj grobnici poslijeratne Europe. Naše druženje je završilo obilaskom Vojnog muzeja uz pratnju domaćina. Našim dečkima je to bilo najzanimljivije jer su tu mogli vidjeti razno oružje, tenkove, vojne zrakoplove, topove itd. Povratak kući je bio u ranim večernjim satima.

Kako je to sve skupa izgledalo, možete vidjeti na našim fotografijama.