Donacija knjiga za novu školsku knjižnicu
Autor: Ines Pepić, 30. 11. 2017.

Valpovačka nezavisna lista Matka Šutala donirala je sto trideset jedinica knjižne građe Osnovnoj školi Ladimirevci.

Ovom je gestom ulaganja sredstava od  deset tisuća kuna ova građanska inicijativa pružila podršku obrazovanju u Ladimirevcima, Ivanovcima, Harkanovcima, Zelčinu i Marjančacima. Naime, nabavljenim će se lektirnim naslovima služiti svi učenici koji pohađaju Osnovnu školu Ladimirevci i njezine područne odjele. U četvrtak, 30. studenoga, izvršena je primopredaja knjiga u prostorijama Škole gdje je predstavnike Liste, Matka Šutala, Leonarda Kunu, Tihomira Tomića, Zorana Pavoševića i Josipa Medveda, dočekao ravnatelj Damir Jakopiček i zahvalio im u svoje ime te u ime nastavnika i učenika. Radovi na dograđenom dijelu Škole bliže se kraju te su gosti imali priliku obići prostorije nove školske knjižnice s čitaonicom i kuhinje s blagovaonicom. Gradonačelnik Matko Šutalo izrazio je zadovoljstvo Školom i dograđenim prostorijama te u ime Grada obećao pružiti podršku Školi kako bi se nastavio unaprjeđivati odgojno-obrazovni proces. Prema riječima Leonarda Kune, ovim je činom Valpovačka nezavisna lista htjela staviti naglasak na važnost stjecanja navika čitanja kod mladih u lokalnoj zajednici, a svim je predstavnicima drago da sudjeluju u izgradnji ladimirevačke knjižnice.

Ivana Kuna