Dječji tjedan u Ivanovcima
Autor: Ines Pepić, 10. 10. 2017.

Nizom aktivnosti obilježen je  Dječji tjedan u Ivanovcima. Cilj ovog događanja je promicanje dječjih prava na različitim razinama, usmjeravanje pozornosti javnosti potrebama djece te njihovom mjestu u društvenoj zajednici.

U okviru toga, u ponedjeljak 2.listopada, učenici su ispisivali poruke ili pitanja upućena gradonačelniku pa je tako nastao zanimljiv plakat.

U utorak 3.listopada organizirano je crtanje kredama po pločniku, a nastupom „Ivančica“  sudjelovali smo u Zabavno – plesnom programu obilježavanja Dječjeg tjedna u Valpovu.

Srijeda je bila rezervirana za Dan dječjih igara. Budući da je igra polako nestala s dvorišta, livada, odlučili smo naše učenike naučiti stare zaboravljene igre kao npr. Gumi – gumi, Olimpijada, Repići, Neka gađa i U kolu.

U četvrtak 5. listopada, zajedno s učenicima PŠ Harkanovci  organizirali smo izvanučioničku nastavu u Valpovu. Prvo smo u sklopu Građanskog odgoja posjetili gradonačelnika Matka Šutala i njegovu zamjenicu Anu Brajnović. U Vijećnici grada Valpova smo se družili s gradonačelnikom, upoznali kako se postaje gradonačelnik, što radi, je li mu težak posao. Učenici su kao pravi gradski vijećnici postavljali pitanja i vrlo jasno i konkretno iznijeli svoje potrebe i želje. Poslije toga smo posjetili Privrednu banku Zagreb te upoznali još jedno važno zanimanje – bankar. Saznali smo sve o štednji, a najzanimljivije nam je bilo vidjeti gdje se čuva novac. Nakon kratke pauze i šetnje prekrasnim valpovačkim parkom otišli smo u Kino Korner gdje smo pogledali animirani film Neparožderi, koja govori o bandi malenih, simpatičnih i običnim ljudima nevidljivih bića koje kradu po jednu neparnu čarapu.

U petak smo organizirali Dječji sajam, omiljenu aktivnost koju organiziramo povodom Dječjeg tjedna. Prava prilika da učenici pokažu svoje poduzetničke vještine.  Na naš poziv, događaj je uveličao gradonačelnik Matko Šutalo i njegov zamjenik Hrvoje Gašparović i tako održao svoje obećanje.

Bio je ovo tjedan pun raznolikih i zanimljivih aktivnosti. Svi zajedno smo se baš zabavili, učenici nešto naučili, a učiteljice prisjetile svog djetinjstva. Baš je lijepo biti dijete!

Ljiljana Marinjak