« Kolovoz 2017 »

OD ZRNA DO KRUHA
Autor: Dario Krenek, 14. 10. 2016.

U mjesecu listopadu već se tradicionalno obilježavaju Dani zahvalnosti za plodove zemlje i Dani kruha. Vrijeme je to kada pokazujemo kako smo svjesni da je kruh čovjekova potreba od pamtivijeka, samim time i simbol života. Kruh ujedinjuje rad ruku ratara, mlinara, pekara, trgovca... sve to sa samo jednim ciljem "donošenja kruha na stol". Simbol zajedništva ostvarujemo dalje za stolom u zajedničkom objedu obitelji, s prijateljima, poznanicima. Kruh tako tvori savršen krug.

Učiteljica Ana Bošnjak

Kao i svake godine i ovog smo listopada u našoj školi  obilježili Dane zahvalnosti za kruh i plodove zemlje. Tog 13. 10. dan smo započeli  pričom o kruhu i načinu na koji je od zrna nastao kruh te kako je dospio na naš stol. Potom smo svi zajedno pripremali ukusne muffine sa žitaricama i jednu veliku zajedničku pletenicu od dizanog tijesta. Učenici su uživali u zajedničkom radu i stvaranju ukusnih kolača te nakon pečenja i blagoslova kušali svojih ruku djelo. Nakon toga je uslijedila  kreativna radionica izrade krunice pod vodstvom vjeroučiteljice Ines Pepić. Učenici su sa osmijehom na licu  pokazali svoj vedar duh i veliku  zahvalnost  za sve blagodati koje nam zemlja pruža. (Slike u fotogaleriji)