2. VESELI RITAM POKRETA
Autor: Dario Krenek, 2. 5. 2016.

Dvjestotinjak malih plesača pokazalo je svoje zavidne plesne vještine na Drugoj smotri „Veseli ritam pokreta“ koju je organizirala Udruga mažoretkinja grada Valpova u suradnji s OŠ Matije Petra Katančića Valpovo, OŠ Ladimirevci te Ustanovom za kulturne djelatnosti Ante Evetović Miroljub Valpovo.

Povod tome je obilježavanje Dana plesa 29.4., ujedno prigoda da djeca pokažu svoju kreativnost kroz ples. Pred ispunjenim gledalištem dvorane Centra za kulturu Valpovo, svoje plesne korake pokazale su razne plesne skupine.

Ljiljana Marinjak

Nastupili su najmlađi iz vrtića „Maza“ i „Moj Bambi“, učenici osnovnih škola Valpova, Belišća, Ladimirevaca, Kneževih Vinograda i Belog Manastira, Centra za odgoj i obrazovanje Ivan Štark Osijek, Zumba Kids Udruge Zum Zum te valpovačke mažoretkinje. Sudionici smotre izveli su dvadesetak koreografija u kategoriji mažoret plesa, duet dancea i kreativnog plesa.

Našu školu predstavile su Etno skupina i plesna skupina „Ivančice“ u pratnji učiteljica Marine Arambašić i Ljiljane Marinjak i izvele tri koreografije kreativnog plesa i duet dancea ( Ungaresca, Uptown Funk i Love Is Blue & Al Dente). Ove godine plesna smotra je obogaćena izložbom dječjih likovnih radova na temu pokret, ples na kojoj su se našli i radovi naših učenika.(slike u fotogaleriji)