« Kolovoz 2017 »

Svaka je kap važna
Autor: Dario Krenek, 25. 4. 2016.

Vodu kao najvažnije prirodno dobro i njezina svojstva učenici obrađuju u sklopu nastave prirode, a takvi se nastavni sadržaji najbolje uče kroz zorno predočavanje i praktični rad. Naša je škola zahvaljujući Dvorcu d.o.o. odradila terensku nastavu na vodocrpilištu gdje su djeca imala priliku vidjeti proces i pogon pročišćivanja i obrade pitke vode. Na terenskoj su nastavi Osnovne škole Ladimirevci bili učenici 6.a , 7.a i odjela djece s posebnim odgojno-obrazovnim potrebama. Održana je 21.travnja od 12.30 do 14.30 sati na Vodocrpilistu Jarčevac kod Petrijevaca.

Kroz pogon za pročišćavanje vode učenike je proveo ing. strojarstva Ivica Pisačić te ih upoznao s metodama pročišćivanja vode koju svakodnevno koristimo za piće. Gospoda Marija  Ivić, tehnolog, je pokazala kako svakodnevno vrse analizu prije i poslije pročišćivanja vode. Zanimljivim pokusima su djeca imala priliku uspoređivati vodu. Učiteljice Ana Gajšek, Anabela Erceg i Tanja Pavić su u ime škole primile poklon  Dvorca d.o.o. i direktora tvrtke Mate Pušića, LCD projektor kojim će Ladimirevčani unaprijediti nastavni proces. Zahvalile su u ime škole i ravnatelja Damira Jakopičeka.  Nakon predavanja i praktičnog dijela učenicima su domaćini upriličili mali domjenak.  Nakon radnog dijela, učenici su slobodno vrijeme proveli zabavljajući se  u prirodnom okruženju prekrasne šume.