Budućnost u fokusu obrazovanja
Autor: Dario Krenek, 11. 4. 2016.

Podršku obrazovanju u skladu sa suvremanim tokovima pruža  Institut za razvoj i inovativnost mladih i Osječko-baranjska županija.Nastavnica tehničke kulture u Osnovnoj školi Ladimirevci, Violeta Kardoš, svojim dodatnim radom i entuzijazmom stavlja fokus obrazovanja na budućnost.  Bavi se robotikom te je oko sebe okupila većim dijelom žensku ekipu učenika jer je primijetila slabiju zastupljenost žena (djevojčica) u tom području. Ekipa, koju čine Patricija Perak, Dora Svalina, Anja Pušić, Ena Kuncinam i Nikola Kokić, bavit će se robotikom i programiranjem zahvaljujući dvjema donacijama.

Ivana Kuna

Institut za razvoj i inovativnost mladih u sklopu robotičke lige daje edukacijske robote  mBotove sudionicima svoga projekta, školama i njihovim timovima, s kojim se druži kroz cijelu natjecateljsku sezonu koja traje do kraja 2016. Svi su sudionici, pa tako i naša škola, dobili  potrebne robote, a najuspješniji u ligi Croatian Makers za nagradu će dobiti još naprednije robote.  Glavni sponzor i pokretač Nenad Bakić kao cilj inicijative ističe od malih nogu razvijati potencijal u području robotike i automatike te stvarati svojevrstan „ekosustav inovativnosti“. U sklopu projekta s nastavnicima je održao inicijalne radionice Paolo Zenzerović, jedan od stručnjaka i suradnika na Projektu.

Osječko-baranjska županija prepoznala je potrebu za njegovanjem darovitosti

u školama te odobrila sredstva za programe poticanja izvrsnosti  na području robotike. Ladimirevačka je škola jedna od deset škola u Županiji koja je dobila sredstva za paket opreme za robotiku u vrijednosti od tri tisuće kuna.

Pokretač  napretka uvijek su bili ljudi koji pokušavaju premašiti ograničenja i standarde vječitom težnjom ka boljem. Vjerujemo da će rezultat uključivanja u moderne tokove obrazovanja biti vidljiv te da će ovi mladi ljudi širenjem svojih horizonata proširiti horizonte našeg društva u budućnosti.