Mrežna suradnja slavonskih škola
Autor: Dario Krenek, 17. 4. 2015.

Uz pomoć mrežne suradnje naša škola s učenicama Labinom Đuranić,7.i i Romanom Gradinjan, 8.i sudjelovala je u  nastavnom satu koji je održan povodom Međunarodne godine svjetlosti. Znanost o svjetlosti , optika, jedna je od najvažnijih disciplina 21. stoljeća i upravo je UNESCO 2015. godinu proglasio godinom svjetlosti.

Violeta Kardoš

Na satu je prikazan niz karakterističnih pokusa o izvorima svjetlosti, sredstvima kroz koje se svjetlost rasprostire, od kojih boja je sastavljena Sunčeva svjetlost, posljedica pravocrtnog širenja svjetlosti u prirodi (nastanak sjene i polusjene) te instrumenti zasnovani na svjetlosti koje koristimo u svakodnevnom životu.

Uz pomoć tehnologije bazirane na svjetlosti iz škola udaljenih i više od 30 km u isto vrijeme nastavni sat pratilo je 160 učenika. Aktivno su sudjelovali učenici OŠ Vijenac (mentorica: Tanja Paris), OŠ Retfala (mentorica: Tomislava Jukić), OŠ Ladimirevci(mentor: Violeta Kardoš), OŠ Šećerana (PŠ Baranjsko Petrovo Selo - mentor: Edita Konjušak), OŠ Franje Krežme Osijek (mentor: Ivana Zakanji) te kao promatrači učenici OŠ Vladimira Becića Osijek (Sandra Bagarić), OŠ Bilje (Marija Špiranec) i OŠ Mladost Osijek (Smiljana Roguljić).