IVANČICE NA MEĐUŽUPANIJSKOJ SMOTRI PLESA U SLAVONSKOM BRODU
Autor: Dario Krenek, 1. 4. 2015.

U sportskoj dvorani OŠ Đure Pilara u PŠ Kolonija u Slavonskom Brodu 27. ožujka 2015. godine održana je 2.  Međužupanijska smotra plesnog stvaralaštva „Među-korak“.  Završna  je to aktivnost projekta Plesna kultura u osnovnoj školu za ovu školsku godinu. Oko 300 plesača osnovaca iz četiri županije pokazalo je svoje plesno umijeće u 4 različite kategorije.

Ljiljana Marinjak

Naše „Ivančice“ u pratnji učiteljica, voditeljica Marine Arambašić i Ljiljane Marinjak, predstavile su se koreografijom „Ples Domaćih“ u kategoriji kreativnog plesa, a Lucija Stanić (5.i) i Katja Alšić (1.i) sudjelovale su na smotri plesne tehnike i u revijalnom dijelu kao najbolje županijske izvedbe za što su dobile priznanje. Sve izvedbe pratilo je stručno povjerenstvo sastavljeno od plesnih pedagoga i kineziologa koje je na kraju dalo svoje mišljenje. Voditelji plesnih skupina, zajedno sa stručnjacima, članovima projektnog tima, županijskim koordinatorima, razmijenili su iskustva i zajedno se složili da je projekt odličan te da se Međužupanijska smotra plesnog stvaralaštva nastavlja i dalje. Sljedeće godine domaćin će biti Požeško-slavonska županija. Na smotri je postavljena izložba likovnih radova na temu „Korak, pokret, ples“ koju je organizirala naša škola na kojoj su se mogli vidjeti i radovi učenika naše škole.

Učitelji su razmijenili iskustva, a učenici stekli nova poznanstva. Zadovoljni i sretni što smo predstavile našu školu u najboljem izdanju, vedrog raspoloženja vratili smo se kući.