IZLET U OSIJEK
Autor: Dario Krenek, 18. 3. 2015.

Prošao je još jedan zanimljiv i nadasve ispunjen dan. Naime, 17. ožujka 2015. g. učiteljice zajedno s učenicima PŠ Ivanovci i PRO Harkanovci uputili su se na poludnevni izlet u Osijek, kako bi u sklopu Građanskog odgoja posjetili župana Osječko – baranjske županije, gospodina Vladimira Šišljagića.

Pogledajte slike u fotogaleriji!

Maja Kokić

Cilj nam je bio u okviru političke dimenzije upoznati se sa županom kao čelnikom šire lokalne zajednice te načinom upravljanja županijom. Željno iščekujući da ga vide, učenicima je u glavi milijun pitanja koja mu žele postaviti. Nakon što su nas dočekali i smjestili, došao je i župan. Učenici su shvatili i razumjeli koja je uloga našeg župana te njegova odgovornost za širu lokalnu zajednicu. Ugodno nas je iznenadio svojim pristupom. Odgovorio je na svako postavljeno pitanje pa smo se našalili kako biti župan i nije tako loše. Osvježili smo se sokom, pogledali ostale prostorije u kojima se održavaju raznorazni sastanci i nastavili naš put dalje. Posjetili smo Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku i pogledali predstavu Gulliverova putovanja.

Prepuni dojmova i dobrog raspoloženja vratili smo se svatko svome domu željno iščekujući sljedeći izlet.