IZLET UČENIKA PŠ IVANOVCI I PRO HARKANOVCI U VALPOVO
Autor: Dario Krenek, 3. 11. 2014.

Svjetski dan štednje obilježava se svake godine 31.listopada. Kako bi djecu podučili vrijednostima štednje, te ih podučili upravljati novcem, baš na taj dan, posjetili smo OTP banku u Valpovu. U banci nas je dočekao neobičan domaćin Ministar financija Oto (štednja je njegov moto J), koji nam je ispričao zanimljivu priču tko je, odakle je došao i koji mu je zadatak. Ljubazni domaćini počastili su nas bombonima i poklon paketićima.

Ljilja Marinjak

Dan je bio prekrasan, pa smo ga iskoristili da se prošetamo valpovačkim parkom, uživajući u jesenjim bojama. Nakratko smo zastali kod dvorca Prandau-Norman. Sljedeće naše odredište bio je Dom zdravlja, gdje smo posjetili Ordinaciju opće medicine, Ordinaciju dentalne medicine te Hitnu službu. Liječnica opće medicine B. Kobzi primila nas je u svoju ordinaciju, upoznala sa svojim radom i uputila učenika u zdrav stil života i zaštitu zdravlja. U ordinaciji dentalne medicine stomatolog nam je pregledao zube i pokazao kako se pravilno peru zubi. Nekolicini hrabrih učenika je izvadio „klimave“ mliječne zube. Zanimljiv obilazak nastavio se u Hitnoj službi gdje nas je dežurna ekipa srdačno dočekala i uz puno žara živopisno demonstrirala svoj rad. Poslije obilaska Doma zdravlja posjetili smo i spomenik poginulim braniteljima 107. koji se nalazi u blizini. Minutom šutnje odali smo počast poginulima i zapalili svijeću. Nakon poučnog i zanimljivog dana vratili smo se kući puni dojmova.

Lj&M