PROJEKTNI DAN- DAN PLANETA ZEMLJE
Autor: Dario Krenek, 29. 4. 2014.

Ovogodišnji projektni dan bio je održan povodom obilježavanja Dana planete Zemlje 28. travnja 2014. godine. Program je započeo u 9,00 sati. Svi su učenici pogledali i poslušali prezentacije učenika osmih razreda, a oni su nas podsjetili na potrebitost očuvanja okoliša i o potrebitosti recikliranja otpada. Prezentaciju 8.b razreda vodila je učenica Dorotea Novoselić, a prezentaciju 8.a razreda vodili su učenici Mia Vecl i Mate Šakić.

Slike u Foto-galeriji!

Nakon održanih prezentacija , učenici su dobili užinu, a nakon užine krenuli smo na posao.  Na samom početku, ravnatelj Damir Jakopiček lijepo nas je pozdravio i uputio nas kako ćemo odraditi projektni dan. Nakon užine  učiteljice Krunoslava i Ana  pozvale su nas na kreativno likovno izražavanje. Ostali su se učenici „bacili“ na posao.Učenici razredne nastave sadili su cvijeće. Učenici predmetne nastave ponijeli su razne alatke: motike, lopate, kolica, metle, grablje...Čistili smo školski okoliš: čistili smo travu, kupili lišće, sadili smo novu travu i sakupljali smo papirne otpatke. Posao je bio težak, ali i zabavan jer smo se zezali radeći, dakle spojili smo ugodno s korisnim. Nastavnici su također bili vrlo marljivi, vjeroučitelj Dominik vadio je panj ispred škole.Dok su učenici predmetne nastave marljivo čistili okliš, učenici razredne nastave  su pripremili svoje likovne radove za izložbu. Učenici petih i šestih razreda su u holu škole pripremili EKO KUTAK  za recikliranje. Na to smo vrlo ponosni. U EKO KUTKU postavljeni su različiti spremnici za različitu vrstu otpada: za baterije, čepove, boce i posebni otpad. EKO KUTAK  je oslikao naš učitelj Andrija Ivanišić.Čišćenje školskog okoliša , postavljanje EKO KUTKA i izložba likovnih radova su radovi koji su nas razveselili i učinili ponosnima. Tijekom toga dana naučili smo da svoj okoliš trebamo čuvati radi zdravog života jer kako se prema prirodi ponašamo, tako će nam ona i vratiti.

Thomson Dermišek, Marijana Knjeginić,Sara Sitarić, Marko Pisačić,

Tomislav Mesić,Antonija Kalanjoš, Valentina Filko