PROJEKTNI DAN _ DAN PLANETA ZEMLJE
Autor: Dario Krenek, 29. 4. 2014.

Dan planeta Zemlje, obilježava se 22. travnja diljem svijeta u 150 zemalja, a posvećen je očuvanju i zaštiti okoliša. Ovogodišnja tema su "Zeleni gradovi". Tradicija obilježavanja potječe još od 1970. godine, a 1990. godine ovaj je datum postao međunarodnim danom.

Ove školske godine o planetu Zemlji nije se samo govorilo na njen dan. Tijekom cijele školske godine u Područnj školi Ivanovci organizirane su brojne aktivnosti kojima smo željeli skrenuti pozornost na štetnosti koje prijete Zemlji (izrada božićnih ukrasa za bor od starih cd-a, izrada božićnih čestitki od otpadne ambalaže, recikliranje papira te izrada prigodnog panoa za Valentinovo, izrada tematskog panoa Više cvijeća-manje smeća...).

Slike u foto-galeriji!

Vrhunac je bio projektni dan 28. travnja. Dan je započeo prezentacijama koje su pripremili učenici viših razreda kojima su nas još jedanput poučili zašto toliko govorimo o važnosti očuvanja naše planete. Prvi dio našeg eko dana završili smo pjesmom i pisanjem molitvi za našu Zemlju. Potom je uslijedila mala pauza. Nakon toga, učenici razredne nastave zajedno sa svojim učiteljima organizirali su se u nekoliko radionica. Dio učenika sudjelovao je u likovnim kreativnim radionicama u kojima su se od raznih otpadnih stvari izrađivali ukrasi. Svoje radove pokazali su na pripremljenoj izložbi. Ostali učenici razredne nastave uređivali su okoliš škole sadnjom cvijeća i grmova. Učenici predmetne nastave skupljali su stari papir. Projektni dan završio je otvaranjem eko kutka.

Cilj ovoga dana je bio osvijestiti učenike o važnosti zaštite okoliša. Učenici su sudjelovali u svim planiranim aktivnostima i na taj način dali svoj mali doprinos očuvanju našeg planeta