« Svibanj 2024 »

Proslavili smo 100. dan škole
Autor: Marina Arambašić, 14. 2. 2024.

Stoti dan škole obilježava se tradicionalno u brojnim državama, a dan je isplaniran tako da učenici u vođenim aktivnostima ostvaruju ishode učenja, razvijaju temeljne kompetencije te samostalnim i timskim radom razvijaju socijalne i građanske vještine, znanja i stavove.

I u ovoj godini naši učitelji i učenici priključili su se omiljenom eTwinning projektu 100. dan škole Udruge Zvono 2024./ 100th day of school 2024.

U nastavku možete pročitati i vidjeti kako su obilježili ovaj dan u svojim učionicama.

U 100. danu škole uživali su prvašići iz Ladimirevaca koji su proslavili svojih prvih sto školskih dana. Marljivo su radili na aktivnostima koje su za njih zajedničkim snagama osmislile učiteljice Katarina Bulut Čolaković i Marina Arambašić.

100 dana škole je iza učenika u 1.a razredu! Obilježili su taj dan prigodnim aktivnostima, u znaku broja 100: izradili krunu '100 dana pametniji', riješili 100 matematičkih zadataka, pisali riječi 100 sekundi, crtali kako će izgledati sa sto godina, igrali društvene igre i utrke do broja 100, riješili labirint, prisjetili se najdražeg trenutka u prvih 100 dana te izgradili toranj od 100 čaša. Neki su zaključili da im je ovo bio najbolji dan u školi, nekima čak i najbolji dan u životu! Drago nam je što će ovaj dan ostati u lijepom sjećanju i motivirati ih u danima koji su pred nama...

U 1.b razredu 100. dan škole bio je najveseliji do sada. Prvašići mogu napisati sto riječi, riješiti 100 matematičkih zadataka i još puno toga što povezuje broj 100. Najzanimljivije su bile aktivnosti kroz koje su pokazali koliko su snažni, spretni i vješti u 100 sekundi. S radošću su ilustrirali svoj omiljeni događaj u prvih 100 školskih dana, ali i pisali što su to sve do sada naučili. Cijeli dan nosili su svoje krune te s radošću na kraju dana primili svoje diplome. Provedene aktivnosti kroz videokonferenciju prvašići su prezentirali projektnim partnerima.

100. dan škole tradicionalno se obilježava i u Područnoj školi Ivanovci.

Učenici 1. i razreda i učiteljica Marija Bulut Lukačević proveli su 100. dan škole u zanimljivim aktivnostima. Učenike je dočekala svečano uređena učionica u kojoj je bilo spremno 7 centara s različitim aktivnostima. Za ovaj dan učenici su kupili ulaznice, a cijena je bila 100 plastičnih čepova koji su ujedno za našu akciju Plastičnim čepovima do skupih lijekova. Nakon toga su obojili krune 100. dan škole, koje su nosili cijeli nastavni dan. U centrima aktivnosti su radili u skupinama i zabavili se izrađujući u Word Cloud Artu sliku od riječi koje ih podsjećaju na prvih 100 dana škole, vježbali su do 100, rješavali listiće točkalice na kojima su stvarali sliku spajajući brojeve od 1 do 100, bojali broj 100 prema zadanim kriterijima, igrali igru memory u kojoj su spajali sliku i riječ koja u sebi krije sto, na listiću su tražili skrivene predmete, a zatim crtali sliku prometa na kojoj su sakrili broj 100 te su izrađivali sliku od 100 plastičnih čepova. Ovaj dan su ocijenili najvećim ocjenama te su dobili zaslužene diplome. Svoje aktivnosti predstavili su i na zajedničkoj videokonferenciji projektnih partnera kako bi i druge potaknuli na ovakve zabavne aktivnosti. Bio je to dan za 100!

100. dan u 2.i razredu  učiteljice Ljiljane Marinjak je započeo kupovinom ulaznica ( 1 ulaznica - 10 plastičnih čepova) i izradom posebne akreditacije. Nakon toga su se učenici podijelili u radne centre gdje su ih čekali pripremljeni zadatci. Učenici su se tako natjecali u smišljanju imenica u 100 sekundi, opisali svoj savršen dan za 100 u nekoliko rečenica, rješavali anagrame vezane za broj 100, sastavljali popis namirnica za kupovinu s budžetom od 100 eura, igrali društvenu igru "Utrka do 100", mjerili 100 cm. Također su vježbali 10 puta po 10 različitih tjelesnih aktivnosti,  slagali građevine od 100 lego kocki i likove od 100 olovaka. Dan smo završili dodjelom diploma i zajedničkim fotografiranjem. Učenici su u evaluaciji pokazali da je 100. dan škole bio zabavan i zanimljiv. Svoje aktivnosti smo prezentirali projektnim partnerima putem videokonferencije u okviru eTwinning projekta 100. dan škole Udruge Zvono.

100.dan škole, autor: Ljiljana Marinjak

100. dan škole razveselio je i 3.i razred. S nestrpljenjem su dočekali ovogodišnje aktivnosti. Crtali su portret sebe. Kako misle da će izgledati za 100 godina. Dizajnirali su svoju majicu za 100. dan škole. Odabrali su svoje najdraže trenutke, najdraže aktivnosti, najdraži dan i najdražu osobu ove školske godine. Zamišljali su gdje će živjeti kada im bude 100 godina, tko će im biti najbolji prijatelj/prijateljica, što će posjedovati, kako će provoditi dane i sl. Pisali su savjete mlađem/mlađoj sebi iz perspektive stogodišnjaka. Na kraju dana izrazili su svoje zadovoljstvo provedenim aktivnostima. Opisivali su koja im se aktivnost najviše svidjela i zašto. Dodijeljene su im diplome za uspješno ostvaren 100. dan.

Učiteljice: Katarina Bulut Čolaković, Marina Arambašić, Marija Bulut Lukačević, Ljiljana Marinjak i Ana Coha