Nagrađeni rad natječaja "VOLIM MLIJEKO!"
Autor: Marina Arambašić, 29. 3. 2022.

Sara Gradinjan učenica 1.i razreda Osnovne škole Ladimirevci, Područne škole Ivanovci pod mentorstvom učiteljice Marine Arambašić naslikala je pobjednički rad na jubilarnom 10. kreativnom likovnom natječaju “VOLIM MLIJEKO”.

Dukat već deset godina organizira natječaj “VOLIM MLIJEKO!” i na taj način potiče učenike na kreativno i stvaralačko izražavanje. Svake godine slikali smo prema njihovom poticaju, no ove godine slikanju smo pristupili s još većim žarom.  Deseti kreativni likovni natječaj "VOLIM MLIJEKO!", nije bio samo obični likovni natječaj nego i veliki ekoprojekt Dukata i naših osnovnoškolaca.

Često u školama govorimo o važnosti očuvanja šuma, a Dukatov natječaj s temom šuma bio je prilika da još jednom progovorimo o tome kako mi možemo doprinijeti očuvanju šuma. Veliko veselje bila je spoznaja kako će Dukat u ime svakog učenika koji pošalje svoj likovni rad zasaditi jedno stablo s geslom “Iz naših radova niknut će šuma!”. Vrijedno smo pristupili crtanju i slikanju i na ovaj natječaj poslali 11 radova te ovu aktivnost pridružili mnogim aktivnostima iz Međunarodnog eTwinning projekta “Živimo zeleno/Living greenly”.

Sredinom veljače jako nas je razveselila vijest da je baš Sarin rad odabran među više od 7.300 pristiglih radova iz 400 osnovnih škola diljem zemlje kao jedan od 10 pobjedničkih radova.

Sara, jedna od najmlađih autorica pobjedničkih radova naslikala je šarenu šumu iz mašte, rado šeta i igra se i u pravim slavonskim šumama.

U Područnoj školi Ivanovci kraj ožujka bio je posebno veseo. Posjetio nas je Dukatov promotor i uručio Sari, ali cijelom 1.i razredu Dukatove proizvode i slikovnice. Posebno oduševljenje izazvala je igra sa pobjedničkim radovima kao i šalice sa radom naše Sare. Povodom Svjetskog dana šuma, u organizaciji Dukata, pogledali smo eko lutkarsku predstavu i uvidjeli ljepotu i posebnost naših šuma.

Dukat će ovoga proljeća u Gorskom kotaru posaditi 10.000 sadnica stabala u suradnji s Hrvatskim šumama. Ponosni smo što smo i mi bili dio ovog velikog ekoprojekta.

Marina Arambašić