PROJEKTNI DAN: HRVATSKA I ZEMLJE ČLANICE EUROPSKE UNIJE
Autor: Dario Krenek, 12. 4. 2013.

Dana 8. travnja 2013. godine održali smo projektni dan pod nazivom HRVATSKA I ZEMLJE ČLANICE EUROPSKE UNIJE. U tom su projektu sudjelovali svi razredi Matične škole Ladimirevci i Područnih škola iz Ivanovaca i Harkanovaca. U polukrugu su bili štandovi koji su prezentirali određenu zemlju Europske unije: Njemačka, Danska, Mađarska, Italija, Švedska, Ujedinjeno Kraljevstvo, Irska , Rumunjska , Grčka, Francuska, Španjolska...

Ana Perak, 8.a, Sara Sitarić, 6.a, Irena Grgić, 8.b

slike u Foto-galeriji!

Na samom početku programa sve je učenike i učitelje pozdravio ravnatelj škole Damir Jakopiček, a zatim su nas učenice Dora Franjić i Dorotea Novoselić upoznale s osnovnim značajkama Europske unije nakon čega je otpjevana i njezina himna ODA RADOSTI. Počele su prezentacije koje su bile vrlo zanimljive. O svakoj smo zemlji čuli zanimljivosti, ali smo imali i priliku kušati neka tradicionalna jela iz tih zemalja. Zadivio nas je ples učenika koji su otplesali Bečki valcer i tradicionalni irski ples. Učenici 7. i 8. razreda su zajedno s učiteljicom Emicom Berger sastavili kuharicu KUHAČOM PO EUROPI. Na njihovom je štandu bilo kolača iz različitih europskih zemalja. Prilikom kušanja tih kolača davali smo dobrovoljni novčani prilog s namjerom da taj novac pomogne  školovanju djece iz Afrike.Nakon održanih prezentacija kušali smo kolače, crni čaj s mlijekom, obilazili smo štandove s velikim zanimanjem ... Bilo nam je super jer smo upoznali zemlje Europske unije, a i vrlo smo ponosni što će i Hrvatska uskoro postati njezinom članicom!