''Poster mira 2017./'18.: Budućnost mira''- osvojeno prvo mjesto!
Autor: Ines Pepić, 11. 11. 2017.

Učenici OŠ Ladimirevci sudjelovali su na natječaju Poster mira 2017./2018. koji svake godine organiziraju Lions clubovi diljem svijeta. Poslano je desetak radova učenika od 11. do 13.g., kako nalažu pravila natječaja, s točno određenim propozicijama.

Učenici su različitim likovnim tehnikama predočili Budućnost mira, što je bila i  tema natječaja. Od 227 pristiglih učeničkih uradaka iz cijele Hrvatske, trebalo je izabrati one najbolje i dodijeliti ukupno 1. do 4. mjesto i nagrade. Prvo mjesto i najbolji rad bit će poslan u LC International USA. Od ukupno 24 finalista izabrat će se pobjednik koji će biti nagrađen s 5.000 $ u nacionalnoj valuti i diplomom, a ostali će biti nagrađeni s 500$ i diplomom. Pobjednik će moći prisustvovati danu Lionsa u Ujedinjenim narodima u New Yorku. Nakon izbora svi će radovi biti izlagani na dječjim izložbama diljem Amerike.

S obzirom na visoku razinu kvalitete radova i angažman brojnih učenika, Povjerenstvo Postera mira proširilo je fond nagrada i dodijelilo ukupno 9 nagrada. Naša učenica,  Patricia Perak, pod mentorstvom nastavnice Violete Kardoš, osvojila je prvo mjesto te će ponosno predstavljati našu domovinu u svijetu! Čestitamo!

Poredak nagrađenih radova:

1. Patricia Perak, 7. a, OŠ Ladimirevci, Ladimirevci, mentorica: Violeta Kardoš,

sponzor LC Valpovo Belišće

2. Tereza Turić, 7. b, OŠ Ivana Mažuranića, Vinkovci, mentorica: Kata Korica Božić,

sponzor LC Vukovar

Dunja Domuz, 6. r. OŠ Tenja, Tenja, mentorica: Silvija Škobić, sponzor LC Gea

3. Vito Bistrović, 6. b, OŠ Čakovec, Čakovec, sponzor LC Čakovec

Fran Rališ, 5. b, OŠ Antuna Mihanovića, mentor: Roko Idžojtić, sponzor LC Osijek-Drava

Antea Belas, 7. r., OŠ Trstenik, Split, mentorica: Hajdi Vlak, LC Marjan, Split

4. Tara Kovačević, 8. r. OŠ Gustav Krklec, Zagreb, sponzor LC Kontesa Nera

Mihaela Šargač, 6. r., OŠ Novi Marof, Novi Marof, mentorica: Ivana Gabričević,

sponzor LC Novi Marof,

Ana Kovač, 6. r. Centar za odgoj i obrazovanje Ivan Štark, Osijek, mentorica: Ivana Hornjak,

sponzor: LC Mursa, Osijek.

Uručenje priznanja i nagrada bit će upriličeno na svečanom otvorenju izložbe „Poster mira 2017./18.: Budućnost mira“, u četvrtak, 16. studenoga 2017., u Atriju Muzeja Slavonije (Arheološki muzej), u osječkoj Tvrđi, s početkom u 19:00 sati.

Katarina Bulut Čolaković