AKTIVNOSTI U LISTOPADU
Autor: Dario Krenek, 22. 10. 2015.

Mjesec listopad je u PŠ Ivanovci poznat po brojnim aktivnostima učenika RN. Nakon Dječjeg tjedna obilježili smo početak Mjeseca knjige tako što smo 15. 10. ugostili spisateljicu Jadranku Čunčić- Bandov.   U petak, 16. 10. školu su obojale kravate jer smo ih toga dana svi nosili kako bi i ove godine obilježili Dan kravate u RH. Svjetski dan jabuke obilježili smo 20.10.  Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježili smo 21.10. kada su učenici pripremili kraći program u kojem su kroz recitacije, igrokaze i pjesmu zahvalili na plodovima zemlje i na trudu svih onih koji sudjeluju u uzgoju i pripremanju tako važne namirnice - kruha. (slike u fotogaleriji)

Marija Bulut Lukačević

Mjesec listopad je u PŠ Ivanovci poznat po brojnim aktivnostima učenika RN. Nakon Dječjeg tjedna obilježili smo početak Mjeseca knjige tako što smo 15. 10. ugostili spisateljicu Jadranku Čunčić- Bandov koja je učenicima izvela vrlo zanimljivu i veselu lutkarsku kolaž predstavu Šale, trice, zvrndalice. Učenici su bili oduševljeni prekrasnim lutkama koje ona sama izrađuje. Bili su ugodno iznenađeni što su i oni mogli sudjelovati u predstavi i tako pokazati svoje dramske sposobnosti.

Svjetski dan jabuke obilježili smo 20.10. tako što su svi učenici toga dana u školu donijeli jabuku koja je sudjelovala u integriranoj nastavi tematski objedinjenoj jabukom. Najzanimljiviji im je bio sat Tjelesne i zdravstvene kulture kada su svi učenici od 1.- 4. r. imali različite natjecateljske aktivnosti s jabukama. Vidjeli su da se čak i opće pripremne vježbe mogu izvesti s tim voćem.

Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježili smo 21.10. kada su učenici pripremili kraći program u kojem su kroz recitacije, igrokaze i pjesmu zahvalili na plodovima zemlje i na trudu svih onih koji sudjeluju u uzgoju i pripremanju tako važne namirnice - kruha. U programu su sudjelovali i učenici Vjeronaučne skupine iz 6.r. Nakon priredbe vjeroučiteljica Ines Pepić uputila je blagoslov hrane koju su pripremile vrijedne mame naših učenika. I na kraju smo se, na zadovoljstvo svih prisutnih, osladili pripremljenom hranom.

Jesen je u našu školu ušetala sa šarenilom aktivnosti kojima još nije kraj…