„Jedna jabuka na dan, doktor iz kuće van“
Autor: Dario Krenek, 25. 10. 2014.

“Jedna jabuka na dan, tjera doktora iz kuće van” − iako smo pomalo zaboravili na ovu staru mudrost, ona i danas vrijedi. Jabuka je prava riznica zdravlja pogotovo u jesensko doba kada dozrijeva. Stoga su učenici PRO Harkanovci zajedno sa svojim učiteljicama obilježili Dane jabuka kroz različite aktivnosti u razdoblju od 20. do 24.listopada.

Pogledajte slike u fotogaleriji!

Započeli smo  odlaskom u voćnjak obitelji Podgoračan te sudjelovali u maloj berbi jabuka. Po dolasku u voćnjak, dočekala nas je vlasnica voćnjaka, gđa.Mirjana Podgoračan, koja je u nekoliko riječi učenicima predstavila proizvodnju i uzgoj jabuka te objasnila važnost jabuke za naše zdravlje. Potom su učenici bili podijeljeni u skupine te je svaka skupina dobila gajbicu koju je trebala napuniti sa što većim jabukama. Na završetku berbe, uslijedilo je zajedničko fotografiranje. Učenici su  potom u školi nastavili s obilježavanjem Dana jabuka slijedećim aktivnostima: izradom  peciva u obliku jabuka, pripremanje jabuka za kolače te pečenje samog kolača, priprava kompota od jabuka itd.  Kada su proizvodi od jabuka bili gotovi, slijedilo je kušanje i uživanje u bogatstvu vitamina i zdrave hrane.

učiteljica: Ana Bošnjak