« Svibanj 2024 »

REZULTATI 10. LIKOVNOG NATJEČAJA „VESELI RITAM POKRETA“ I SMOTRE AMATERSKOG PLESA
Autor: Ivan Lenard, 2. 5. 2024.

Dana 19. veljače 2024. Osnovna škola Ladimirevci i Mažoretkinje grada Valpova raspisali su likovni natječaj „Ples boja i ritma“, kao likovnu čestitku za 10. godišnjicu Veselog ritma pokreta, koji se svake godine održava uoči Međunarodnog dana plesa (29. travnja).Poziv je bio upućen svim dječjim vrtićima i osnovnim školama u Republici Hrvatskoj i šire, kao i članovima plesnih udruga.

Cilj je bio promicanje likovnog stvaralaštva djece kroz korelaciju likovne umjetnosti i plesne kulture.

Ovogodišnji likovni natječaj imao je za cilj potaknuti učenike na kreativno likovno izražavanje (uz vodstvo učitelja ili odgajatelja) pridržavajući se zadane teme „Ples boja i ritma“. Pozivu se odazvalo 38 mentora iz 18 obrazovnih ustanova koji su prijavili 208 likovnih radova. Osim radova iz Hrvatske, pristigle su prijave iz Republike Srbije.

Prema ocjeni povjerenstva odabrano je 12 najuspješnijih likovnih radova. Među njima je poseban likovni rad učenice 2. razreda Eve Vidaković iz Osnovne škole Ladimirevci, Područne škole Ivanovci odabran  kao ovogodišnji vizualni identitet smotre u svrhu promotivnog tiska. Nagrade i priznanja učenicima i mentorima bila su dodijeljena na 10. smotri „Veseli ritam pokreta“ koja se održala 27. travnja 2024. s početkom u 10 sati u Gradskoj sportskoj dvorani u Valpovu. Zahvaljujemo svima na sudjelovanju, a evo i najzanimljivijih likovnih ostvarenja prema ocjeni povjerenstva smotre:

Tena Pisačić, 1.r., OŠ Ladimirevci,  mentor: Katarina Bulut Čolaković
Cvita Ožegović, DV Maza, Valpovo, mentorice Mirjana Babić i Brigita Kozari
Benjamin Cvenić, DV Maza, Valpovo, mentorice Mirjana Babić i Brigita Kozari
Frida Šovagović, 1.r, OŠ Ladimirevci, mentorica Marina Arambašić
Larisa Božur, 2.r., OŠ Satnica Đakovačka, mentorica Andrea Dadić
Nina Berečić, 3.r., OŠ Ladimirevci, PŠ Ivanovci, mentorica Ana Coha
Sara Varga, 4.r., OŠ Kneževi Vinogradi, mentorica Dunja Kufner
Lucija Knežević, 3.r., OŠ Popovac, PŠ Branjina, mentorica: Ana Vuksanović
Sara Marija Kordić, 7.r., OŠ Julija Klovića, Zagreb, mentorica Sanja Gjurčević
Petra Perić, 1.r , OŠ Milić Rakić Mirko, Prokuplje, RS, mentorica Jelena Babić
Stjepan Tkalec, 2.r., OŠ Gornji Mihaljevec, Macinec, mentorica Silvija Soldat