« Svibanj 2024 »

Svjetski dan šuma
Autor: Marina Arambašić, 21. 3. 2024.

Svjetski dan šuma obilježava se 21. ožujka svake godine. Ovaj dan posvećen je promicanju svijesti o važnosti šuma i njihovoj zaštiti. Cilj je naglasiti ulogu šuma u održavanju biološke raznolikosti, očuvanju ekosustava, regulaciji klime, očuvanju vode te pružanju staništa mnogim vrstama životinja i biljaka.

Obilježavanje Svjetskog dana šuma prilika je za podizanje svijesti o važnosti očuvanja i održivog korištenja šuma te za poticanje aktivnosti koje promiču njihovu zaštitu. To može uključivati sadnju novih stabala, organiziranje edukativnih događaja, kampanja za zaštitu šuma, poticanje održivog gospodarenja šumama ili likovna radionica kako su to učinili učenici 1.a i 1.b razreda naše škole sa svojim učiteljicama Katarinom  Bulut Čolaković i Marinom Arambašić.

Njihov zajednički kreativno stvaralački rad, osim što će krasiti hol školske zgrade, šalje poruku o važnosti sudjelovanja učenika u ekološkim aktivnostima kroz koje stječu navike odgovornog ponašanja prema okolišu i održivom razvoju.

Početak proljeća, sadnja bilja i obilježavanje Svjetskog dan šuma neizostavne su aktivnost u okviru eTwinning projekta Živimo zelenije i održivije koji ima za cilj stvaranje društva koji svoj način života temelji na održivosti.

Kratak video o aktivnostima učenika pogledajte OVDJE.