preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ladimirevci

Login
Brojač posjeta
Ispis statistike od 25. 3. 2021.

Ukupno: 86614
Ovaj tjedan: 363
Danas: 1
Vrijeme

Kalendar
« Svibanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

e-Dnevnik za učenike i roditelje

Idemo u srednju!

Crveni gumb

 

 

 
Program jačanja obitelji

Shema školskog voća

eLektire

Portal za škole

Prometna učilica

Školski portal

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Dan sigurnijeg interneta 2024.
Autor: Marina Arambašić, 13. 2. 2024.

Dan sigurnijeg interneta promiče sigurno i odgovorno korištenje interneta kod svih dobnih skupina, a posebnu pozornost usmjerava na edukaciju djece i mladih širom svijeta.

Tijekom godina Dan sigurnijeg interneta (SID) postao je važan događaj. Pokrenut je 2004. godine kao inicijativa projekta SafeBorders koji financira EU. Danas se Dan sigurnijeg interneta obilježava u više od 200 zemalja. 

Učenici naše škole tradicionalno se uključuju u obilježavanje ovog dana te se priključuju organiziranim radionicama koje provodi Centar za sigurniji internet. Radionice u kojima sudjeluju naši učenici jedna su od važnih projektnih aktivnosti njihovih eTwinning projekata. 

U nastavku možete pročitati i vidjeti kako su učenici naše škole obilježili ovaj dan u svojim učionicama.

 

Ovogodišnji Dan sigurnijeg interneta obilježili smo 06. veljače 2024. godine pod sloganom „Gejmaj sigurno – zajedno za bolji Internet“. Učenici 1.a i 1.b razreda matične škole zajedno su proveli aktivnosti sa svojim učiteljicama. U uvodnom dijelu riješili su anketu te kroz razgovor otkrili kako i oni često igraju igrice na internetu, a ponekad i razgovaraju s ostalim igračima. Razgovarali smo o opasnostima igranja igrica on line s nepoznatim osobama te naučili što nikako ne činiti na internetu: ostavljati osobne podatke, ime i prezime, adresu ili broj telefona, ne gledati neprimjerene sadržaje koji mogu biti strašni ili uznemirujući, kao i igrice koje nisu prikladne za njihovu dob. Nakon kratke video prezentacije o internetskim prijevarama i nagradnim igrama učenici su u paru izradili plakat sa savjetima za sigurno gejmanje.

 

 

 
Učenici 1. razreda PŠ Ivanovci su na Dan sigurnijeg interneta proveli radionicu Centra za sigurniji internet pod nazivom Balansiram. Razgovarali su o računalnim igrama- koliko vremenski smiju provoditi igrajući računalne igre, kako to može utjecati na zdravlje, kako treba sjediti za vrijeme igranja računalnih igara, za što im može služiti računalo osim za igranje igrica, tko sve s njima razgovara o načinu korištenja računala, može li računalo biti i korisno i štetno, koje online igrice igraju, kako se osjećaju za vrijeme igranja računalnih igrica… Nakon toga su pogledali i pročitali slikovnicu Netica u misiji dječje sreće koja ih je naučila što sve mogu raditi umjesto igranja online igrica i kako si mogu pomoći kada ih online igrice razljute. Učiteljica je s učenicima provela i mindfulness vježbu opuštanja. Učenici su olujom ideja iznosili prijedloge aktivnosti koje ih opuštaju i čine sretnima te su ispunili listić Biti u ravnoteži, na kojem su zapisali sve aktivnosti koje mogu raditi umjesto igranja računalnih igrica. Na kraju su učenici ispunili evaluaciju gdje su zapisali i nacrtali što su sve toga dana naučili.

Dan sigurnijeg interneta 3. i razred obilježio je radionicom „Naše online vrijeme, igrice, kupovina, društvene mreže.“

Uvodna aktivnost bila je razgovor o tome koje online igrice učenici najčešće igraju. Putem mobitela, tableta, laptopa, igraće konzole? Koliko vremena provode igrajući online igrice? Koliko prijatelja imaju koji igraju online igrice? Kupuju li online igrice i nadogradnje za igrice? Što i kako možemo kupiti online? Koriste li ikakve društvene mreže gdje komuniciraju o igricama koje igraju?

U središnjoj aktivnosti učenici su u paru imali zadatak na hamer papiru osmisliti plakat koji će biti izvješen u školi, a za cilj ima informirati njihove vršnjake o sigurnom igranju igrica, online kupovanju igrica i nadogradnji, kao i korištenju društvenih mreža (koje su učenici naveli u odgovorima uvodne aktivnosti). Trebali su osmisliti internetskog junaka i njegovih pet pravila kako mogu povećati svoju sigurnost na Internetu tijekom igranja igrica i komuniciranja s drugima tijekom igranja ili korištenja društvenih mreža. Nakon izrade uslijedila je prezentacija i diskusija o plakatima.

U završnoj aktivnosti učenici su izrazili svoje mišljenje o radionici i pisali ono što su novo naučili.

 
 

Nizom aktivnosti, obilježen je Dan sigurnijeg interneta i u 2.i razredu PŠ Ivanovci:  

 

 

Učiteljice Katarina Bulut Čolaković, Marina Arambašić, Marija Bulut Lukačević, Ana Coha i Ljiljana Marinjak

 

 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju