« Svibanj 2024 »

OŠ Ladimirevci - eTwinning škola
Autor: Marina Arambašić, 20. 1. 2024.

Nagrađivanje za rad na eTwinningu postoji od samih početaka. Oznaka kvalitete dodjeljuje se učiteljima svake godine za projekte na nacionalnoj i europskoj razini. Kako bi se nagradio rad svih sudionika na školskoj razini postoji i eTwinningova oznaka kvalitete za škole. eTwinning oznaka kvalitete želi nagraditi uključenost, predanost, marljivost - ne samo pojedinih eTwinnera, već i timova unutar same škole. Ovo priznanje dodjeljuje se zbog izvrsne digitalne prakse, prakse iz eSigurnosti i inovativnih i kreativnih pristupa poučavanju. I ove školske godine su se pojedini učitelji i učenici naše škole aktivno uključili u eTwinning projekte. Suradnja i razmjena ideja putem eTwinning platforme je obogatila naš rad te smo se povezali s brojnim školama iz Republike Hrvatske i drugih europskih zemalja.

U protekloj godini odradili smo mnoštvo zanimljivih aktivnosti koje smo prezentirali projektnim partnerima iz drugih škola. Naš rad je priznat od strane eTwinning zajednice škola u Europi te smo ponosni što je Osnovna škola Ladimirevci u ovoj školskoj godini nagrađena oznakom eTwinning škole 2023 - 2024.

Kao eTwinning škola i nadalje ćemo biti primjer ostalim školama kako implementirati inovativnost, uključivost, suradnju i timski rad te promicati eTwinningove vrijednosti u lokalnoj zajednici, a i šire, što često činimo i kroz autorske projekte naše škole.

Ove nastavne godine na eTwinning platformi aktivna su 3 autorska projekta naše škole, a to su Volontiraj - doniraj - educiraj 3, Uz čitanje riječi rastu 4 i Živimo zelenije i održivije 2.

Projekti koje su osmislile i vode učiteljice Ljiljana Marinjak i Marija Bulut Lukačević su Volontiraj - doniraj - educiraj 3 i Uz čitanje riječi rastu 4.

Volontiraj - doniraj - educiraj 3 projekt je kojim autorice žele djeci približiti volontiranje kao način ulaganja svog slobodnog vremena za dobrobit drugih i poboljšanje kvalitete života u zajednici, bez novčane naknade. Zajedno s učenicima tim učitelja istražuje različite načine volontiranja, uspostavlja suradnju s lokalnim udrugama i društvima te organizira i sudjeluje u volonterskim aktivnostima unutar i izvan škole. Naša projekta je potaknuti učenike na aktivno sudjelovanje u zajednici i društvu.

Autorice ističu: Volontiranjem činimo promjene u društvu!

Uz čitanje riječi rastu 4 je projekt kroz koji se želi približiti djeci čitanje knjiga i na taj način izgrađivati kulturu čitanja, unaprijediti čitalačke vještine učenika i potaknuti njihovo kritičko razmišljanje. Kroz redovnu praksu čitanja i analizu različitih književnih djela, autorski tim s grupom partnera nastoji utjecati na cjeloživotno obrazovanje učenika, poticati radost čitanja, promovirati čitanje kao naviku, unaprijediti vještinu čitanja, poučiti kako se pravilno odnositi prema knjigama što im uspješno polazi za rukom već četvrtu godinu.

Učiteljica Marina Arambašić jedna je od autorica projekta Živimo zelenije i održivije 2. Ovaj projekt potiče volonterski, društveni, praktični i kreativno stvaralački rad te aktivnu participaciju djece u ekološkim aktivnostima škole, lokalne zajednice i šire kroz koje učenici stječu navike odgovornog ponašanja prema okolišu i održivom razvoju. Sve projektne aktivnosti usmjerene su na održiviji način života i primjenu ekoloških načela.

Ljiljana Marinjak, Marija Bulut Lukačević i Marina Arambašić