« Svibanj 2024 »

VOLONTIRANJE - snaga je u nama
Autor: Marina Arambašić, 8. 12. 2023.

Međunarodni dan volontera se obilježava svake godine 5. prosinca, a ove godine glavna vodilja je prepoznavanje snage kolektivnog djelovanja: kad bi svi to učinili #IfEveryoneDid i #IVD2023. U našoj školi već nekoliko godina nastojimo djecu usmjeriti putem volontiranja kako bi naučili djelovati u društvu u kojem žive. Zato je nekoliko razreda naše škole, zajedno sa svojim učiteljicama, uključeno u međunarodni eTwinning projekt „Volontiraj- doniraj- educiraj 3“.

Učenici 1. i 2. razreda PŠ Ivanovci te 1.b razreda OŠ Ladimirevci sudjelovali su u izradi brošure o volontiranju zajedno s projektnim partnerima iz Bosne i Hercegovine te Republike Srbije. Brošurom se promovira volontiranje i širi svijest o tome što je volontiranje i koliko je ono važno za boljitak društva u cjelini. Brošuru su 5. prosinca 2023. dijelili ostalim učenicima naše škole te stanovnicima naših sela. U ovo adventsko vrijeme empatija prema onima kojima je teško u životu je naročito prisutna.

Učenici naše OŠ Ladimirevci, PŠ Ivanovci i PŠ Harkanovci uključili su se u nekoliko humanitarnih akcija. Svi učenici naše škole pridružili su se prikupljanju priloga za pomoć najsiromašnijim obiteljima u Hrvatskoj, koju organizira Hrvatski Caritas. Učiteljica PRO2 Krunoslava Duka pokrenula je sa svojim učenicima akciju prikupljanja donacija (odjeća, namirnice, higijenske potrepštine…) za štićenike udruge Prijatelji sv. Martina iz Belog Manastira.

Učiteljice Ljiljana Marinjak i Marija Bulut Lukačević u suradnji s CZSS Valpovo pokrenule su akciju prikupljanja slatkih poklončića za božićno darivanje djece koja su smještena u udomiteljskim obiteljima na području Valpovštine.

I najmanja dobra djela mogu pokrenuti velike promjene u našim životima i životima drugih.

Ljiljana Marinjak, Marija Bulut Lukačević,

Krunoslava Duka i Marina Arambašić