« Svibanj 2024 »

Dječji tjedan
Autor: Marina Arambašić, 16. 10. 2023.

Dječji tjedan tradicionalna je manifestacija posvećena djeci koju smo i ove školske godine obilježili u našoj školi u tjednu od 2. do 8. listopada. Cilj Dječjeg tjedna promicanje je dječjih prava na različitim razinama i usmjeravanje pozornosti javnosti prema pravima i potrebama djece. Ovogodišnja tema Dječjeg tjedna bila je obilježavanje Europske godine vještina.

U nastavku možete pročitati više o tome kako su ga obilježili učenici razredne nastave naše škole.

U suradnji s nastavnicama predmetne nastave učenici PŠ Harkanovci su kroz razne aktivnosti u sklopu predmeta obilježili svoj dan. Edukativnim i zabavnim aktivnostima, učenici su u opuštenoj atmosferi ponovili i naučili svoja prava i obaveze, kako prema ljudima tako i prema životinjama. Također su osvijestili pojam zajedništva kroz društvene igre te se prisjetili igara naših starih bez uporabe novih tehnologija. Pokazali su da igra nije dosadna ako si u dobrom društvu!

Dječji tjedan u PŠ Ivanovci i ove je godine bio ispunjen s puno zanimljivih aktivnosti. Učenici razredne nastave tjedan su započeli pisanjem i crtanjem poruka našim najstarijim sugrađanima kako bi im na taj način čestitali Međunarodni dan starijih osoba. Lijepo vrijeme omogućilo nam je da se zabavimo na Pikniku društvenih igara te da, već tradicionalno, oslikavamo pločnik ispred škole kredama u boji. Odlučili smo pokazati i naš poduzetnički duh te smo snimili Konzumov bećarac kojim pozivamo na donaciju kupona Mali veliki talenti našoj školi. U smišljanju bećarca i snimanju ovog videa pomogli su nam roditelji učenika te naši školski tamburaši pod vodstvom nastavnice Mirte Ćosić. Nadamo se da će naš bećarac osvojiti vrijedne nagrade za našu školu. Kraj Dječjeg tjedna također smo nastavili u poduzetničkom duhu, naš Dječji sajam i ove je godine imao puno posjetitelja i bio vrlo uspješan.

Učenici u Ladimirevcima su se također veselili Dječjem tjednu. Osim tradicionalnog crtanja kredama na prilazu školi izradili su zajednički likovni rad koji su ukrasili crtežima vlastitih vještina i tako se priključili obilježavanju Europske godine vještina. Govorili su o vlastitim pravima i obvezama, a poduzetničke vještine i vještine pregovaranja pokazali su na Dječjem sajmu u okviru kojega su se mijenjali za igračke.