preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ladimirevci

Login
Brojač posjeta
Ispis statistike od 25. 3. 2021.

Ukupno: 105822
Ovaj tjedan: 458
Danas: 18
Vrijeme

Kalendar
« Studeni 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

e-Dnevnik za učenike i roditelje

Idemo u srednju!

Crveni gumb

 

 

 
Program jačanja obitelji

Shema školskog voća

eLektire

Portal za škole

Prometna učilica

Školski portal

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Virtualni svijet - prednosti i zamke
Autor: Marina Arambašić, 3. 2. 2021.

Svake godine obilježavamo mnoštvo dana međunarodnog karaktera te je i Dan sigurnijeg interneta jedan od njih. Ovom danu i temi sigurnosti na internetu odlučili smo u ovoj školskoj godini posvetiti više pažnje nego inače.

Dan sigurnijeg interneta obilježava se svake godine drugog dana u drugom tjednu mjeseca veljače. Ovaj dan iznimno je važan kako bismo kod učenika osvijestili zašto je važno biti dobro informiran i na koji način izbjeći internetske prevare.

Djeca rado borave na internetu, igraju različite igre, čitaju, istražuju.... Svjedoci smo kako su posebne epidemiološke mjere i školu preselile online te je sigurnost naših učenika na internetu važnija nego ikad.

Učenici 2., 3. i 4. razreda, zajedno sa svojim učiteljicama Marijom Bulut Lukačević, Ljiljanom Marinjak i Marinom Arambašić Danu sigurnijeg interneta odlučili su posvetiti cijeli tjedan te aktivnosti završiti na sam dan obilježavanja Dana sigurnijeg interneta.


 

Prije provođena aktivnosti učenici su ispunili anketu kako bi se vidjelo njihovo početno znanje o ovoj temi i prepoznaju li opasnosti na internetu s kojima se mogu susresti. Nakon ispunjavanja ankete započeli su s aktivnostima.

Rezultat ankete prikazujemo kroz nekoliko fotografija:

 Ove godine su učenici 2.i razreda ispunjavali listić MOJ VIRTUALNI SVIJET kako bi osvijestili u kojim sve prilikama koriste internet. Materijali iz e- udžbenika Sigurnost djece na internetu (Pet za net) potaknuli su ih na razgovor o komunikaciji i pristojnom ponašanju u virtualnom svijetu. Pogledali su kratke filmiće udruge Korak po korak „Cyberbullying: postoji izlaz!“ te Pristojno ponašanje na internetu Škole za život. Nakon razgovora o tome što su vidjeli i zaključili, učenici su ispunili kviz kako bi provjerili svoje znanje o sigurnosti i pristojnom ponašanju na internetu.

U susret Danu sigurnijeg interneta učenici 3.razreda PŠ Ivanovci su odradili prigodnu radionicu. Započela je pitanjem Što ti prvo padne na pamet kada čuješ riječ internet? Svoje odgovore učenici su zabilježili pomoću aplikacije Mentimeter. Nakon pogledanog filma Moj prijatelj Frank, razgovarali su o opasnostima koje krije virtualni svijet. Svoje znanje o tome dodatno su provjerili rješavanjem kviza, a evaluaciju proveli pisanjem rečenica o ponašanju na internetu.

 

Učenici 4.i razreda već četvrtu godinu rade na ovoj važnoj temi, a ove godine pažnju su posvetili svojoj aktivnosti i tome na koji način odabrati primjeren sadržaj svojoj dobi. Učenici dosta vremena provode na internetu te smo pokušali proanalizirati koje profile prate, jesu li sadržaja profila primjereni njima te na koji način zaštiti račune koji učenici imaju. Nakon rada na listiću učenici su izradili video u kojem daju savjete drugim učenicima na koji način se ponašati i kako biti siguran na internetu.

Video učenika 4. razreda:https://youtu.be/v2QuxYjoF8M

Spomenuti razredi sudionici su eTwinning projekta Webučionica u sklopu kojega su ovladali brojnim digitalnim alatima te svakodnevno poboljšavaju svoje kompetencije na području informacijsko komunikacijskih tehnologija.

Osim provedenih radionica svakoga dana dio nastave posvetit će sigurnosti na internetu, a aktivnost završiti radom na materijalima Centra za sigurniji internet. Zaigrat ćemo njihovu društvenu igru, provest kviz za roditelje kako bi i oni bili svjesni svih opasnosti koje njihovu djecu vrebaju na internetu, te se okušati u nagradnoj igri.

Pozivamo sve kolege i učenike da nam se pridruže u ovoj aktivnosti te da zajedno proslavimo Dan sigurnijeg interneta.

Ljiljana Marinjak, Marija Bulut Lukačevič i Marina Arambašić 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju