SAVJETI ZA RODITELJE ZA VRIJEME NASTAVE NA DALJINU
Autor: Ana-Marija Leko, 20. 1. 2022.

Poštovani roditelji,

pandemija bolesti COVID-19 gotovo dvije godine prisiljava nas na promjene u različitim životnim područjima pa tako i načinu održavanja nastave. Iako nitko u početku epidemije nije bio spreman za to, nastava na daljinu postala je dio svakodnevnice. Učitelji intenzivno uče o korištenju novih digitalnih alata, učenici se suočavaju s raznim izazovima nastave na daljinu, kao što je, na primjer, izostanak neposrednog kontakta s ostalim učenicima i učiteljima. Kao roditelji se, vjerujem suočavate s pitanjima poput onoga kako pomoći djetetu organizirati školske obveze ili kako mu potaknuti motivaciju za učenjem. Stručna služba je spremna pružiti vam potrebnu podršku te nam se slobodno obratite.

U nastavku možete pročitati nekoliko smjernica za rad s učenicima za vrijeme nastave na daljinu. Smjernice vam mogu koristiti u osiguravanju poticajne okoline kod kuće za vrijeme nastave na daljinu.

Naposljetku, ne zaboravite da je uključenost u obrazovanje vaše djece važna tijekom nastave na daljinu, ali i klasičnog oblika nastave.

Ana-Marija Leko, edukacijski rehabilitator