« Srpanj 2020 »

LIKOVNI NATJEČAJ PLASTELINKO
Autor: Marina Arambašić, 8. 6. 2020.

Osnovna škola Pantovčak iz Zagreba pod vodstvom učitelja likovne kulture Tomislava Razuma organizirala je likovni natječaj „Plastelinko“, slikanje plastelinom na papiru.

Učitelj Tomislav prvi je put isprobao tehniku slikanja plastelinom u sklopu projekta KA101 „Resourceful school“ na tečaju u Firenci, 2019.godine. Natječajem se željelo potaknuti učenike na inovativni likovni izričaj na temu "MASKE IZVANZEMALJSKE".

Natječaj je bio otvoren do 13. veljače, 2020. Kod radova se ocjenjivala interpretacija teme, originalnost, kreativnost, kompozicija rada i cjelokupan umjetnički dojam. Na natječaju su mogli sudjelovati učenici  1. -  8. razreda osnovne škole. Na natječaj su se mogli prijavljivati isključivo individualni učenički radovi pod vodstvom mentora učitelja likovne kulture ili razredne nastave. Maksimalan format radova je polovica crtaćeg papira iz likovne mape. Maska je morala imati otvore za oči i usta.

Rad učenice 4.b Oš Ladimirevci osvojio je 2.mjesto u kategoriji 1.-4. razred:

1. NAGRADA: MIA MEDVEDEC, 4. RAZRED, OŠ TOMAŠA GORIČANCA, MALA SUBOTICA
  2. NAGRADA: PAOLA KRIŠTIĆ, 4.B RAZRED, OŠ LADIMIREVCI, LADIMIREVCI
  3. NAGRADA: LAURA KEREC, 4.E RAZRED, OŠ MILAN BROZOVIĆ, KASTAV

Bili smo pozvani na otvorenje izložbe učeničkih radova u sklopu likovnog natječaja "PLASTELINKO" koja se održala u ponedjeljak, 24. veljače 2020. s početkom u 13 i 30 u kino dvorani OŠ Pantovčak, Hercegovačka 108. Nažalost, na otvorenje nismo uspjeli otići, ali smo dočekali vrijedne nagrade, priznanje učenici Paoli Krištić i mentorici učiteljici razredne nastave Ani Coha te pohvalnicu učenici Anji Poljak.

Rad učenice 4.b OŠ Ladimirevci Anje Poljak uvršten je na popis 10 posebno pohvaljenih učenika:

1.       LANA LELAS, 5.B RAZRED, OŠ TIN UJEVIĆ, OSIJEK

2.       MATO KATIĆ, 1.C RAZRED, OŠ LUKA, SESVETE