Poziv na liječnički pregled djeteta radi upisa u osnovnu školu
Autor: Ivan Lenard, 13. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

ovim putem pozivamo Vas na liječnički pregled djeteta radi upisa u osnovnu školu, koji će se radi novonastale epidemiološke situacije odvijati pod određenim uvjetima te u  manjem opsegu nego uobičajeno.

• Pregled će se odvijati u ambulanti školske medicine Belišće.
  • Dijete na pregled dolazi u pratnji jednog roditelja.
  • Potrebno je doći u točno zakazano vrijeme pregleda da se izbjegne nepotrebno zadržavanje pacijenata u prostorima Doma zdravlja.
  • Ukoliko ste vi ili vaše dijete bolesni ili imate simptome prehlade (temperatura, kašalj, grlobolja, kihanje, bolovi u mišićima) nemojte dolaziti nego nas telefonski kontaktirajte prije dolaska.

U ambulanti ćemo uzeti osobne i anamnestičke podatke djeteta i pregledati dijete te provesti cijepljenje protiv ospica,rubeole, zaušnjaka te dječje paralize, prema obaveznom kalendaru cijepljenja.

Na pregled trebate ponijeti:

1. Izjava o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom -priložena je uz ovu obavijest. Ispunite ju netom prije dolaska na pregled!

2. Upitnik za roditelje- ispuniti ga kod kuće i donijeti ga na pregled.

3. Potvrda pedijatra o zdravstvenom stanju djeteta – potrebno je telefonski kontaktirati  liječnika kod kojeg se dijete liječi (pedijatar/ obiteljski liječnik) i zatražiti potvrdu o zdravstvenom stanju djeteta,   koju ćete donijeti na pregled .  Ukoliko nam vaš pedijatar  pošalje potvrdu elektroničkim putem, ne trebate donositi istu.

4. Zubna putovnica- nije obavezna! (Dobili ste ju u prethodnom pozivu. Ukoliko ste već obavili pregled zubara i imate ispunjenu zubnu putovnicu, donesite ju na pregled).

5. Svu medicinsku dokumentaciju djeteta od rođenja do danas (nalazi iz rodilišta, neuropedijatra, fizijatra, logopeda, psihologa, alergologa, očnog,… donesite na uvid).

6. Iskaznicu cijepljenja.

U prilogu Vam se nalaze Izjava o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom i Upitnik za roditelje koje ste u obvezi ispuniti i dostaviti prilikom dolaska na pregled. Ukoliko niste u mogućnosti doma ispisati navedene dokumente možete ih preuzeti u matičnoj školi Ladimirevci svakoga dana od 8:00 do 12:00 sati.

Služba za školsku i sveučilišnu medicinu
Tim Belišće
Prilaz dr. Vilka Ivekovića 1, Belišće