« Rujan 2020 »

RUŽIČASTIM MAJICAMA PROTIV NASILJA
Autor: Marina Arambašić, 2. 3. 2020.

Učenici naše škole već nekoliko godina, posljednje srijede u veljači, obilježavaju Dan ružičatih majica (Pink Shirt Day).
Nošenjem ružičastih majica podižemo svijest o problemu vršnjačkog nasilja, sve većem problemu među djecom i mladima. Koliko je to važno, govori činjenica da je Hrvatski sabor 2017. godine Dan ružičastih majici proglasio Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja.
Iako se o toleranciji, uvažavanju različitosti, mirnim rješavanjem sukoba i sl.govori tijekom cijele godine, ovaj dan je još jedna dobra prilika da se ukaže na taj sve veći problem u našem društvu.

Tako su učiteljice nižih razreda i učiteljice POOG-a u OŠ Ladimirevci svojim učenicima pripremile aktivnosti na tu temu gdje su djeca gledala filmove pa ih analizirala, izrađivala majice s porukama, dramatizirala situacije, osmišljavala strojeve za mir i prijateljstvo, pisala poruke i mnoštvo drugih aktivnosti koje možete vidjeti na fotografijama u galeriji.
U PŠ Ivanovci nakon zajedničkog ružičastog fotografiranja održane su prigodne radionice za učenike razredne nastave koje su dio eTwinning projekta Pružimo djeci ruku ljubavi u kojem sudjeluju učenici 1., 2. i 3.i razreda.

Učiteljica Sonja Strugačevac