« Rujan 2020 »

Školski medni dan
Autor: Dario Krenek, 17. 12. 2019.

9. prosinca 2019. godine razredna nastava OŠ Ladimirevci, POOG1 i 2, te 1. razredi PŠ Ivanovci i Harkanovci obilježili su Školski medni dan, povodom dana Sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara.

Cilj programa školskog dana promocija je meda lokalnih proizvođača koji se pakira u Nacionalnu staklenku, povećanje unosa meda u prehrani djece, podizanje razine znanja o važnosti meda kao sastavnog dijela pravilne i nutritivno povoljnije prehrane, te educiranje učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost.                                                                                                                                    Učiteljica Ana Coha

Učenicima prvog razreda OŠ Ladimirevci, PŠ Ivanovci i PŠ Harkanovci podijeljen je promotivni paket s medom hrvatskih pčelinjaka i edukativna slikovnica Pčelica Jelica i medo Edo.

Učiteljica Ana Coha, inače pčelarica OPG-a Pčelarstvo Coha, za ovaj je poseban dan iz svog pčelinjaka donijela razne vrste meda, vosak, pelud ili cvjetni prah, propolis, zaštitna odijela i časopise Hrvatska pčela.

Svim je učenicima pripremila zanimljive zagonetke, rebuse, križalice, premetaljke, labirinte i mozgalice o pčelama i njihovom jedinstvenom svijetu.

Učiteljice su u svojim razredima učenicima održale radionice i prikazale prezentaciju Priče s cvjetne livade o važnosti i značaju pčelarstva i crtani film Pčelica Maja – Dan pčela. 1. razred PŠ Ivanovci održao je i integrirani medni dan,  a 1. razred PŠ Harkanovci izradio je saće sa pčelama.